Devlet Bahçeli, Manisa mitinginde bakın neler söyledi?

Devlet Bahçeli, Manisa mitinginde bakın neler söyledi?.8490
  • Giriş : 16.06.2007 / 18:59:00

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli, Manisa mitinginde halka seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçeli, "Hiç kimse 1968 yılından bu yana milletinin dirliği, bütünlüğü ve toprağın bölünmezliği için şehit veren Milliyetçi Hareketi 'şehitleri istismar eden terbiyesizler' olarak nitelendiremez" dedi.

Dün seçim bildirgesini kamuoyuna açıklayan MHP, Adana'dan sonra ikinci seçim mitingini Manisa'da yaptı. Sultan Meydanı'nda toplanan partililer, Bahçeli'yi beklerken, "Devletin başına devlet gelecek" şeklinde slogan attı. MHP'nin seçim için özel olarak hazırlattığı "Devlet Geliyor" şarkısı ile coşan MHP'liler, "60. hükümet Milliyetçi Hareket" ve "Ya teslimiyetçilik ya milliyetçilik" yazılı pankartlar açtı. Sultan Meydanı'nda 38 derece sıcakta coşkulu kalabalığa hitap eden Bahçeli, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

24 Kasım'da yapılan seçimlerin üzerinden 46 ay 27 gün yani bin 670 gün geçtiğini hatırlatan Bahçeli, 22 Temmuz'un Türkiye için ülkeyi felakete sürükleyen hükümetten kurtuluş günü olacağını öne sürdü. Türkiye'nin milli manevi değerlerinin siyasi çatışma alanı haline getirildiğini savunan Bahçeli, şunları söyledi:

"Bu cepheleşme ve kutuplaşma her alana yayılıyor. Etnik temelde bölücülük, inanç temelinde bölünme, devletin kurumlarında ise ayrışma var. Cepheleşme değil, iyi niyet ve ortak akıla ihtiyaç vardır. MHP, Türkiye'nin birliğinin koruyucusudur. Biz ülkeyi toplumsal kucaklaştırmaya kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurallarını, demokratik rejim, milli ve manevi değerlerimiz toplumsal çatışma alanı olmaktan çıkarılmalıdır.

Türkiye'de birçok sosyal ve ekonomik sorunun yanı sıra bölücülük ve terör enöncelikli mesele olarak ortaya çıktı. Milli bekamız ve güvenliğimiz, birlik ve güvenliğimiz için başka coğrafyalarda düşman aramaya gerek yok. Emanetin bekçisi Türk milleti, Türk milliyetçileri, Milliyetçi Hareket'tir. MHP hain hesapları boşa çıkaracaktır. MHP, 23 Temmuz Pazar günü milletin teveccühüyle TBMM'de olacak, PKK'nın közünün kazınması bize nasip olacak".

Bahçeli, partililerin, "Kahrolsun PKK" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganı üzerine, "Bu kameralar neredeyse hepinizi tespit etsin. Hiç kimse 1968 yılından bu yana milletinin dirliği, bütünlüğü, toprağın bölünmezliği için şehit veren MHP'yi 'şehitleri istismar eden terbiyesizler' olarak nitelendiremez. Nitelendiremeyeceklerini 36 gün sonra görecekler" diye konuştu.

Türk milletinin bölünmez bir bütün, Türkiye Cumhuriyeti'nin ise ebedi Türk milletinin ebedi yurdu olacağını ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AI bayrağımız bağımsızlığımızın sembolüdür. İstiklal Marşı kahramanlık ve bağımsızlık destanıdır. Milli bütünlüğümüzün temelleri tek devlet, tek millet, tek bayrak tek dildir. Ne verilecek toprağımız, ne terk edilecek ilimiz, ne vazgeçilecek insanımız yoktur. Devlet yönetimi ve siyaset yozlaştı. Milli geleceğimiz şahsi ihtiraslar için peşkeş çekilmiştir.

Devlet kurumları yıkıma maruz kalmıştır. Bir yanda Türkiye'den intikam almak isteyenler, bir yanda bu milli direniş gösteren Türk milliyetçileri olacak. Bir yanda siyasi ikbal için siyaset yapanlar, diğer yanda millete hizmet ve milli değerlere sahip çıkmak isteyen Milliyetçi Hareket. Kim ne derse desin, ne tuzak kurarsa kursun hepsini tek başına kurarız. Varsın çıkarcılar işbirliği yapsın, varsın koltuk sevdalılar ortaklıklar kursunlar. Karşılarında tek başına milliyetçiler ve MHP var. Hepsine Allah'ın izniyle yeteriz. Hepsinin bileğini tek başına bükeriz. Bunların hakkından tek başına biz geliriz. Kurtuluşun yolu tek başına MHP'dir".

Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a mutlaka operasyon yapması gerektiğini savunarak, "Ordu Irak'a girecek, artık hazırlıklar tamam olmalıdır. Terörist korkuyor Mehmetçik gelecek diye" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious