Devlet Bahçeli, seçim mitinglerine Adana'dan başladı

  • Giriş : 09.06.2007 / 22:32:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim kampanyasını Adana'da mitingle başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mitingde yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'a yüklenen Bahçeli, ülkenin güvenliği ve esenliğinden Başbakan'ın sorumlu olduğunu belirterek, ''Kaçma; terörle mücadele senin görevindir. Vatanın birliği senin görevindir. Korkma; başbakansın kararını ver. Yapamıyorsan derhal çekil, beceremiyorsan derhal istifa et'' diye konuştu.

İstasyon Alanı'nda Adanalılar'a seslenen Bahçeli, muhteşem bir tabloyla karşılaşmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Bahçeli, 22 Temmuz'da yapılacak olan seçimin huzur ve esenlik içerisinde geçmesini diledi.

Geçen 4.5 yıllık süreyi ''kara bir dönem'' ve ''Türkiye'nin sırtındaki kambur'' olarak nitelendiren Bahçeli, bu süre zarfında Çukurova'nın adeta mahvolduğunu öne sürdü. Halkın toprağını satmak zorunda kaldığını ve ürününü ucuza verdiğini ifade eden Bahçeli, ''Eller boş, gönüller boş, gözler ümitsiz, beniz solgun, ruhlar yorgun. Az kaldı sandık önümüze geliyor'' diye konuştu.

22 Temmuz'da Türk ulusunun ''eline geçirilmek istenen kelepçeyi parçalayacağını'' savunan Bahçeli, ''Bölünmeye, kimliksizleştirmeye, aşağılanmaya, kutuplaşmaya hayır'' denileceğini kaydetti. Bahçeli, Türkiye'nin adeta yangın yerine döndüğünü ve bayrağa sahip çıkma zamanının geldiğini belirterek vatandaşlara, ''Bayrağa, vatana, Türkiye'nin onuruna, şerefine, geleceğine sahip çıkarak, sınırda nöbet bekleyen Mehmetçiğe dualarınızı gönderecek misiniz?'' diye seslendi.

-''YA ÖTEKİLER YA MHP''-

Sözlerini, ''Tercihiniz sınırlı. Ya ötekiler, ya MHP. Kurtuluşun yolu tek başına MHP'' diye sürdüren Bahçeli, ülkenin en büyük sorununun bölücülük ve terör olduğunu kaydetti.

Sözleri sık sık ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' ve ''Kahrolsun PKK'' sloganlarıyle kesilen Bahçeli, ulusun huzuru ve esenliği için canlarını veren askerlerin gönüllerde taht kurduğunu söyledi.

Şehitlerin intikamının alınacağı ve dökülen kanın yerde kalmayacağını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

''Gayrı milli iktidar zihniyetine sesleniyorum; milli kaynakları peşkeş için yaptığınız işbirliğinin, tezgahaltı ilişkilerle kirlettiğiniz siyasetin, ortaya düşürülen diplomasinin, bölücüye verdiğiniz cesaretin, sayıları her gün artan şehitlerin hesabını mutlaka vereceksiniz. MHP olarak bu hesabı biz soracağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious