Devlet Bahçeli: "AKP iktidarının bitişi yakındır"

Devlet Bahçeli:
  • Giriş : 30.04.2008 / 06:02:00
  • Güncelleme : 30.04.2008 / 00:18:17

Bahçeli, partisinin meclis grubunda konuştu, AKP'ye sert eleştiriler yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hükümeti hedef alan Bahçeli, Sabah-atv'nin satılış biçimini çok sert ifadelerle eleştirdi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları...

301 konusunda düşünce ve duruşumuz bellidir. Tarihi bir yanlışa imza atılmaktadır. Bu yanlışı yapanlar vicdanlarda aklanamayacaktır. Aylardır söylediklerimizi bir kez daha yinelemekte fayda görüyorum.

Avrupa birliği dayatmalarıyla Türklüğe hakaretin önü açılıyor. Türkiye'nin önüne koyulan raporlarda 301'le ilgili ağır eleştiriler yöneltilmiş. Türklüğü hiçe sayan bir hükümet 6 yıldır iş başında... Sayın Başbakan Türkiyelilik anlayışını yeterli görmektedir. Türklüğün AKP'nin değerler silsilesinde önem taşımamaktadır. Başbakan kimlik bunalımındadır. Dayatma paketini imzalayacaklardır. AKP zihniyetinin faturası Türkiye'ye ödetilecektir. AKP 6 yıldır kimliksiz siyaset anlayışını sürdürüyor ve Türklük değerlerine karşı inkar ve aşağılık kampanyası yürütülüyor.

Ermeni iddialarının önünü açan da AKP iktidarıdır. Gelişmelerden kimlerin rahatsız olduğu ortadadır. Bir tarafta milli değerlere sahip çıkanlar diğer tarafta işbirlikçiler ve ilkesiz ve teslimiyetçi iktidar.. Bu dayatmaların arkası gelecek. Bunun ilk işaretleri geçtiğimiz günlerde gelmiştir. Bunun arkasında terörle mücadele, Atatürk'e hakaret, halkı askerlikten soğutacak yasalar gelecektir. Bu bir mekanizma haline gelecektir. AKP sipariş kanun çıkarıyor.
Buradan Sayın Başbakan'a seslenmek istiyorum. Eğer cesaret sahibi iseniz bu konuyu halk oylamsına götürelim. 301'inci maddeyi büyük Türk milletine bir soralım. Eğer buna yanaşmıyorsanız bu yanlıştan dönünüz. Soyunu sopunu bu madde görüşülürken karıştıranlara kanmayınız. Azi milletimize halal gördüğünüz bu girişim bir kara leke olarak gelecekteki nesillerinize de çalınacaktır. Bunu bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim."

Bahçeli'den sendikalara 'vazgeçin' çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli, sendikalara seslenerek mevcut ortamda 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama arzusundan vazgeçmelerini istedi.

Bahçeli, 1 Mayıs'ı Taksim meydanında kutlamak isteyen işçi senkilarına seslenerek mevcut ortamda bu isteklerinden vazgeçmeleri çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious