Devlet Bahçeli Antalya'da umduğu kalabalığı bulamadı

Devlet Bahçeli Antalya'da umduğu kalabalığı bulamadı .14265
  • Giriş : 15.07.2007 / 22:21:00

Antalya'da beklenen kalabalığı bulamayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, liradan atılan 6 sıfırı sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22 Temmuz'da yapılacak seçimin bir siyasi partinin tercih edilmesinden öte milli anlam taşıyan bir seçim olacağını kaydederek, ''Sandıkta milletimizin bekası oylanacak, Türkiye'nin geleceği belirlenecektir'' dedi.

Partisinin Antalya'da düzenlediği mitingde konuşan Bahçeli, bir hafta sonra Türkiye siyasi tarihinin en kritik seçiminin yapılacağını söyledi.

Türkiye'nin yol ayrımında olduğunu iddia eden Bahçeli, herkesin tarafını seçmek zorunda olduğunu savunarak, şunları söyledi: ''Bu bir siyasi partinin tercih edilmesinden öte milli anlam taşıyan bir seçim olacaktır. Sandıkta milletimizin bekası oylanacaktır, sandıkta Türkiye'nin geleceği belirlenecektir. Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı ve tahribatı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararlılığıyla tayin edecektir.'' AK Parti iktidarı ile geçen 4,5 yılda tahrip edilmeyen hiç bir milli değer ve varlık kalmadığını ileri süren Bahçeli, Türkiye'nin rehin alınmaya çalışıldığını öne sürdü.

Bahçeli, ''Tehlike büyüktür ve sinsidir. Türkiye AKP ile kırılma noktasına kadar bükülmüştür. Cumhuriyetin bağımsızlığı ve milli varlıklarımız, AKP aracılığıyla tehdit altındadır'' diye konuştu. Türk milletiyle yarım kalmış hesabı olanların, Türkiye'nin şanlı tarihinden utanç duyanların ve Türkiye'yi asırlık emellerine engel görenlerin Sevr şartlarına geri dönmek istediklerini belirten Bahçeli, tehlikenin her tarafta olduğunu söyledi.

İş birliği ve ihanet çetelerinin gözlerini Türkiye'ye diktiğini dile getiren Bahçeli, ''tehlikenin Kıbrıs'ta, soydaşların katledildiği Kerkük'te, her gün bir PKK saldırısıyla gözyaşlarına boğulan şehit ocağında, şiddetin ve uyuşturucunun kol gezmeye başladığı okullarda, yoksullaşan milyonların mutfağında olduğunu'' ifade etti. Tehlikenin cumhuriyetin birikimlerine dayandığını ve tüm Türkiye'ye yayıldığını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şöyle devam etti: ''Bunca tehlikenin yanında asıl tehlike AKP'nin bizatihi varlığıdır. Konu artık iyi ve kötü yönetim konusu olmaktan çıkmıştır. Devletle milletle var olma, yok olma noktasına dayanmıştır. AKP bütün bu felaketin gerçek ve ilk sorumlusudur.''

''Refah, huzur ve adalet vadederek 1699 gün önce iktidar olan AKP ile ilgili kanaatlerinizi öğrenmek istiyorum'' diyen Bahçeli, meydanı dolduranlara ''AKP ile sıkıntılarınız, yoksulluk, yolsuzluk, bölücülük ortadan kalktı mı?'' diye sordu. Gören göz ve işiten kulağın Türkiye'de istikrar olmadığı kararında birleştiğini ileri süren Bahçeli, AK Parti ile açlık, adaletsizlik ve asayişsizlik oluştuğunu iddia etti. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: ''İstikrar adına AKP'yi isteyen iş birlikçilerdir. İstikrar adına AKP'yi destekleyen bölücülerdir, yağmacılardır. İstikrar adına AKP'ye destek sağlayanlar, aşiret reisleridir. İstikrar adına AKP'yi isteyenler, Sevr sevdalılarıdır. Kargaşa, kavga, açlık, bu mudur istikrar? Türkiye'de halka yansıyan bir istikrar yoktur. Ceplerini dolduran güruhun sayısında istikrarlı bir artış vardır. Sayıları 4 olan dolar milyarderleri, AKP döneminde 25'e yükselmiştir. AKP iktidarının 4 yıldaki icraatıyla 20 milyon kişi yoksuldur, 1 milyon kişi açtır, yolsuzluk tırmanmaktadır. Yağma ve talan düzeni isteyenlerin istikrardan anladığı budur.''

''TÜRKİYE'NİN KURTULUŞU İÇİN SON KAVŞAK''

MHP Lideri, seçimin ''ahlaksızlığa karşı erdemin, vurguna karşı namusun, peşkeşe karşı yüksek ahlakın seçimi olacağını'' savunarak şöyle konuştu: ''Bu seçim, buhrana sürüklenen Türkiye'nin kurtuluşu için uçurumdan önceki son kavşaktır, son çıkıştır. Hangi siyasi partiye bugüne kadar gönül vermiş olursanız olun bu sizin tercihinizdir, herkes saygı duymalıdır ama bu seçim kavşaktır. AKP'yi yıkacak gücü milliyetçi harekette bulanlara çağrı yapıyorum: Gelin birlik olalım. Bu seçimi kaçırırsak 4 yıl sonra her şey için çok geç kalınmış olacak. Antalya, hakkını aramak için ayağa kalkmalıdır.

Başbakan ve yandaşlarından hesap sormak üzere artık kararını vermelidir. İş birlikçilerin yakasına yapışmak üzere harekete geçmelidir. Bu seçimde oy vermek vatan borcudur. İster dağda, ister yaylada, ister ovada, ister deniz kenarında ol, nerede olursan ol bu seçimde oy kullanmayı milli görev ve namus kabul et.'' Vatandaşlardan, oy verirken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hakaret ettiği muhterem anaları, ''kelle'' diyerek aşağıladığı aziz şehitleri düşünmelerini, Başbakan'ın bebek katiline ''sayın'' deyişini unutmamaları gerektiğini ifade eden Bahçeli, ''Başbakan'ın eski defterlerini karıştırın ve vereceğiniz oyla hesap sorun. Başbakan Türkiye'yi 36 etnik parçaya bölmeden siz AKP'yi sandık başında 36 parçaya bölün ve bir dereye süpürün, atın'' dedi.

LİRADAN SIFIR ATILMASI

Başbakan Erdoğan'ın dün akşam katıldığı bir televizyon programında ''57. Hükümet vardı, orada da Bahçeli vardı. Liranın yanındaki 6 sıfırı sildik. Ne hale getirmişlerdi Türk lirasını'' dediğini anımsatan Bahçeli, ''Şimdi soruyoruz, bu sıfırlar nereye gitti Sayın Başbakan? Milletin cebine mi gitti, oğlun Ahmet ile Bilal'in cebine mi gitti? Bursla okuttuğun evladın nasıl oluyor da 4 yılda 2 milyon dolarlık gemi alıyor. Demek ki, sıfırlar bir yere gitmiş ama bu sıfırların çoğaltan etkisi milletin kesesine gitmemiş'' diye konuştu.

Tereddütle, özür ve pişmanlıkla dolduracak zaman olmadığını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

''Bunun arası ve orta noktası kalmamıştır. Ya onurlu ve huzurlu, bağımsız bir millet olarak yaşayacağız ya da küresel oyunlara boyun eğeceğiz. Ya iş birlikçi AKP zihniyetinin gerilim ve kavgalarıyla 4 yıl daha pişmanlıkla geçireceğiz ya da milli kimliğin teminatı, milliyetçiliğin adresi, milli devletin savunucusu Türkiye sevdalılarına destek vereceğiz.'' Turizm politikalarının da iflas ettiğini öne süren Bahçeli, geliri halkın da paylaşacağını yeni turizm politikası oluşturacaklarını sözlerine ekledi. Miting sırasında, bazı kişilerin sıcaktan bayıldıkları görüldü.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious