Devlet Bahçeli: Partileri kapatacak olan millettir

Devlet Bahçeli: Partileri kapatacak olan millettir.8984
  • Giriş : 18.03.2008 / 11:27:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 12:49:36

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ülkücü Gençliğine de mesaj verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te yaptığı grup toplantısında ''Partileri kapatacak millettir'' dedi.

Bahçeli, konuşmasında hazırlanan iddianame ile iktidar partisinin mağdur duruma düşürülmek suretiyle kahramanlaştırıldığını söyleyerek, ''Siyasi partileri siyasetten uzaklaştıracak yegane güç milletin kendisidir.'' şeklinde konuştu.

Bahçeli, milletvekili dokunulmazlığının yeniden düzenlenerek, siyasi partileri kapatmak yerine lider ve temsilcilerini bireysel olarak cezalandırılmasının daha yerinde olacağını bunun içinde Anayasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

VAKUR DURUŞUNUZU KORUYACAKSINIZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ülkücü gençliği yaklaşan Nevruz konusunda uyardı.

Bahçeli DTP'nin Kürt sorunu olarak tanımladıkları sorun için "Yeter artık" sloganıyla Nevruz için afişler bastırdıklarını söyledi ve "Nevruz'u bir kurtuluş gibi gören terör güdümündeki bölücü mihrakların sokaklara çıkacakları geçmiş tecrübelerle sabittir" dedi.

Nevruz'da bölge halkı tahrik edilecek ve izinsiz sokak gösterileriyle, gerginlik ve şiddet eylemlerine yol açılacak diyen Bahçeli ülkücü gençliği uyardı.

Bahçeli şunları söyledi:

"Ülkücü gençliğe sesleniyorum. Türkiye, gerginliğe sürüklemek isteyenler tarafından için bir kez daha oynanan bir ihanet oyununa sahne olacak.

- Bu oyuna gelmeyeceksiniz.
- Sokak çatışmaların tarafı olmayacaksınız
- Tahrikler ne kadar ağır olursa olsun sukünetini ve vakur duruşunuzu koruyacaksınız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious