Devlet Bahçeli: Sınır ötesi ile Ermeni iddiaları bağlantılı!

Devlet Bahçeli: Sınır ötesi ile Ermeni iddiaları bağlantılı!.9234
  • Giriş : 09.10.2007 / 13:01:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sınır ötesi operasyon ile Ermeni iddiaları bağlantılı."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Artık oyun belli olmuştur. Ne zaman Türkiye’de artan terör eylemleri ile ilgili olarak hükümete rağmen sınır ötesi operasyon ihtimali ortaya çıksa, uluslararası odaklar aba altından sopa göstererek sözde Ermeni meselesini yeniden ısıtıp gündeme getirmektedirler” dedi.

Bahçeli, “Türkiye’ye yönelik iddiasını ve toprak taleplerini tırmandırarak sürdüren Ermenistan’a sınır kapılarını açmayı dile getiren ve bu ülke ile diplomatik temasa kalkışan AKP’nin tavizkar tutumu, ecdadımızın yargılanması konusunda yabancılara ayrıca ümit ve cesaret vermiştir” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son zamanlarda yaygın ve sistematik olarak sözde Ermeni soykırım iddialarının gündeme getirilmesinin sorumluluğunun AKP hükümetinde olduğunu söyledi. Bahçeli, AKP’nin “tavizkar tutumunun Ermeni lobilerine cesaret verdiğini belirtti.

Bahçeli, sözde Ermeni soykırım iddiaları ile sınır ötesi operasyon arasında bağlantı bulunduğunu savundu. MHP Meclis Grup toplantısında konuşan Bahçeli, şunları söyledi:

“Artık oyun belli olmuştur. Ne zaman Türkiye’de artan terör eylemleri ile ilgili olarak, hükümete rağmen bir sınır ötesi operasyon ihtimali ortaya çıksa, uluslararası odaklar ‘aba altından sopa göstererek’ sözde Ermeni meselesini yeniden ısıtıp gündeme getirmektedirler. Komşumuz Irak’ın geleceğine yönelik çeşitli senaryoların gündemi meşgul ettiği, terörün iyice azdığı şu sıralarda, Türkiye’nin ilgi ve dikkatini başka alanlara rezerve etmek isteyen dış güçlerin, AKP hükümetinin zafiyetini iyi yorumlamış ve değerlendirmiş oldukları anlaşılmaktadır.”

“AKP’NİN TAVİZKAR TUTUMU CESARET VERDİ”

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Kongresi'nde sözde soykırım tasarısının görüşülme arifesinde ABD Başkanını arayarak, anlamını çoktan yitirmiş olan “stratejik ortaklığımıza zarar geleceği” yönündeki uyarılarının muhataplarında anlam bulmayacağının "aşikar olduğunu" savundu.
Bahçeli, AKP’yi şu sözlerle eleştirdi:

“Türkiye’ye yönelik iddiasını ve toprak taleplerini tırmandırarak sürderen Ermenistan’a sınır kapılarını açmayı dile getiren ve bu ülke ile diplomatik temesa kalkışan AKP’nin tavizkar tutumu ecdadımızın yargılanması konusunda yabancılara ayrıca ümit ve cesaret vermiştir."

AKDAMAR KİLİSESİ GÖNDERMESİ

MHP lideri Bahçeli, Van Gölü'ndeki Akdamar adasında bulunan tarihi Ermeni kilisesinin onarılmasını da üztü örtük biçimde eleştirdi. Bahçeli, "AKP zihniyetinin Ermenilere şirin ve sevimli görünme adına yaptığı hamleler bile yeterli olmamış, Van Gölü’ndeki harabelerin onarımları da Ermenileri tatmin etmemiştir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başbakanın sık sık referandum yapacağını müjdelediğini belirterek, "Sayın Başbakan’a bu uygulamasına sınır ötesi operasyon için bir referandum yaparak başlamasını öneriyorum. Böylece kendileri ve hükümeti, okyanus ötesinden talimat almaktan kurtulacak, sürekli telafuz ettiği ‘cumhurun iradesi’ne de başvurmuş olacaktır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious