Devlet Bahçeli yine hükümete yüklendi

Devlet Bahçeli yine hükümete yüklendi.9824
  • Giriş : 17.08.2008 / 22:45:00

Devlet Bahçeli, 'Türkiye kuşatma altındadır' diyerek hükümete yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Trakya turu kapsamında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine geldi. MHP Çorlu İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Bahçeli, daha sonra Velimeşe Belde Teşkilatı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Burada vatandaşlara seslenen Bahçeli, parti kapatmalarla bir yere varılamayacağını belirterek, Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davada verdiği kararın doğru olduğunu söyledi.
Velimeşe Belde Teşkilatı'nın açılışını yaptıktan sonra halka seslenen Bahçeli, her gittiği yerde çiftçilerle, esnaflarla görüştüğünü belirterek, çiftçi ve esanfın durumunun kötü olduğunu savundu.

Bahçeli, "Çiftçi kardeşlerimiz böyle bir durumda olunca, esnafımız da perişan olmaktadır. Yine esnaf kardeşlerimiz herhangi bir alışverişin yapılmamış olmasından şikayet etmekte, akşama kadar siftah yapmadan tezgahı kapamak mecburiyetinde kaldıklarını anlatmaktadırlar. Bu zincirleme üreticiye kadar gider. Üretim, katma değer ve istihdam yaratan müesseselere kadar bu sıkıntı uzanır. Bu bir sosyal bunalım ve ekonomik krizin işaretidir. Büyük oranda gençlerimizin işsiz kaldığını görmekteyiz. Her ailede neredeyse bir genç kardeşimiz, genç işsiz olarak bir tanımlama içerisinde olanlar uzun yıllardan beri iş bulamamanın sıkıntısı ve üzüntüsü içerisindeler. Bütün bunlar artık Türkiye'nin gerçeği olmuştur" dedi.

"Türkiye bir kuşatma altındadır" diye devam eden Bahçeli, "Kamplaşma, cepheleşme, ayrışma gittikçe derinleşmektedir. Sosyal dokumuzun her parçasından ortak noktalarla bütünleşme gayreti içerisinde olmamız gerekirken; mezhep, etnik köken ve buna benzer diğer konular öne çıkartılarak toplumsal doku ayrıştırılmaya çalışılmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Parti kapatmalarla bir yere varılamıyor" ifadelerini kaydeden Bahçeli, "Sosyal şiddet, terör, bölücülük gibi konuları esas olarak Türkiye'yi bölmeye çalışan siyasi faaliyetlerin dışında artık hiçbir siyasi parti kapatılmamalı. Geçen gün Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karar doğru bir karar olmuştur" dedi.

Konuşmasında en çok beğendiği dizi filmi de söyleyen MHP lideri Bahçeli, "Benim en fazla, zevkle seyrettiğim bir dizi vardır. Bu Elveda Rumeli. Oradaki gerçekler bir tarihi anlatıyor.... Elveda Rumeli dedik ama artık Elveda Türkiye diyecek gerekçe ve sebep yoktur" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*