Devlet Bahçeli'den seçim uyarısı

Devlet Bahçeli'den seçim uyarısı.9824
  • Giriş : 18.02.2009 / 14:52:00

Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdiği yazıda herkesin tahrik ve tuzaklara karşı uyanık olmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi'nin, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de, hiçbir dayatma, tuzak ve senaryoya kapılmadan milletin bekasının korunması, kardeşliğin sürdürülmesi, ağır ekonomik sıkıntıların aşılması ve vatandaşa hizmet götürülmesi konusunda yapıcı ve uzlaşmacı siyasetini sürdüreceğini kaydetti.

Türkiye'nin temel sorunlarının ağırlaşarak sürdüğü, etnik tahriklerin tırmandığı, bölücülük temelinde siyasi hesapların yapıldığı, gerginliklerin had safhaya ulaştığı ve işsizlik ve yoksulluktan öfkenin taşma noktasına dayandığı böyle bir ortamda Mahalli İdareler Genel Seçimlerine gidildiğini hatırlatan Bahçeli, şu hususlara dikkat çekti:

"İktidar ve muhalefet arasında kutuplaştırılan toplumun hür iradesine hipotek koyacak karalamalar ve ithamların hız kazanacağı dikkate alınarak, verilecek her oyun değeri ve yeri mutlaka vurgulanacak, partilerin birini diğeri ile korkutma oyunları ve MHP'siz siyaset arayışlarına karşı uyanık olunacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi'ne verilecek oyun ziyan olacağına yönelik sinsi ve kara propagandaya fırsat verilmeyecek, dedikodu ve nifak ile partililerimizin mücadele heyecanını kırabilecek çabalara karşı dikkat edilecektir.

Karalama kampanyalarını etkisiz kılmak için siyasetimizin milli kimlik, milli devlet ve milli dil ile inanç hürriyetine riayeti, laikliğe bağlılığı, devlet ve millet sevgisi gibi temel görüşleri en yalın ve kucaklayıcı yönüyle milletimize tanıtılacaktır.

Partimize, adaylarımıza veya mensuplarımıza yönelik korku ve kaygılar uyandırmaya dönük girişimler ve kışkırtmalar mutlaka takip edilecek, bireysel müdahalelere asla fırsat vermeden hukukun gereği yapılacak, partimizin izlediği ve kamuoyunun takdir ettiği vakur çizgi ısrarla korunacaktır."

Yaklaşan seçimin ve gerginleşen siyasal ortamın neden olacağı tartışma, kutuplaşma, cepheleşmeleşmelerden uzak durulacağı, tahrik ve tuzaklara karşı uyanık olunacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"seçim propaganda sürecinde parti binalarımız, seçim bürolarımız ve tanıtım noktalarımız ile milliyetçi-ülkücü camianın bulunduğu veya müdavim olduğu siyasi ortam ve mekânlar kontrol ve disiplin altında tutulacaktır.

Vatandaşa doğrudan ulaşmamızda vazgeçilmez önemi olan medya kuruluşları ve mensupları ile seviyeli ve ölçülü ilişkiler kurulacak, partimizin temel tespitleri dışındaki gereksiz beyanatlar ve görüntüler vermekten kaçınılacaktır.

Propaganda ve tanıtım için hazırlanacak yayın, ilan, afiş, pankart ve sloganlarda partimizin tüzük ve programında yer almayan, izin verilmemiş ifadeler, açıklamalar ve sloganlar kullanılmayacaktır.

Milliyetçi Hareket ile özdeşleşmiş ve partimizin duyarlı olduğu milli kavram ve sembolleri kullanan veya istismar eden diğer siyaset odaklarına karşı duyarlı olunacak, yanlış yönlendirme ve kafa karışıklığını önlemek için bu konuda partililer bilgilendirilecektir."

Önümüzdeki süreçte partinin yükselişinin önüne geçmek için bir karşı kampanyaya sığınılacağı düşüncesiyle, parti ve adayları milletin gözünden düşürmeye, zan altında bırakmaya dönük maksatlı girişimlere karşı bilinçli olunması gerektiği dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

"Yerel yöneticiliğe talip olan bütün adaylarca, görevlerine ve yörelerinin sorunlarına mutlaka vakıf olunacak, adalet, ahlak, dürüstlük, hizmet, çalışkanlık ile millet ve bayrak sevgisi ekseninde tanıtım ve halkla ilişkiler faaliyetlerine ağırlık verilecektir.

Çalışma ve tanıtımlarda yapıcı, bütünleştirici olunacak, ayrılıkları tahrik eden, farklılıkları kaşıyan söylemlerden uzak durulacak, milletimizi bir arada tutan ortak değerlere vurgu yapılacaktır.

İnançlarımızın istismarından, yoksulluğun tahrikinden ve vicdanların yaralanmasından kesinlikle kaçınılacak, kucaklayıcı, yapıcı ve sorunlara sahip çıkan bir erdemli anlayış sergilenecektir.

İnsan merkezli bir faaliyet olan yerel yöneticiliğin bu özelliği nedeniyle her eve ve her vatandaşa ulaşılacak, şikâyetleri ve görüşleri dinlenecek, duyguları paylaşılacak ve kendi siyasetimizin önerileri ve aday projeleri toplumla yüzyüze paylaşılacaktır.

Yapılan her siyasi çalışmanın partimizin tanıtılmasındaki önemi ve değeri de dikkate alınarak hizmete talip olan adaylarımız, Milliyetçi Hareket'in duruşunun, anlayışının, ahlakının ve düşüncesinin yerelde temsilcisi olduğunu unutmayacak, tanıtım faaliyetlerini kendisi ile partimiz arasındaki bu hassas ilişkiyi düşünerek gerçekleştirecektir.

Seçimin önemi ve her oyun değeri topluma anlatılacak, bir vatandaşlık görevi, borcu ve sorumluluğu olarak iradenin tecelli etmesi için mutlaka sandığa gidilmesi ve oy kullanılması konusunda teşvik edilerek kamuoyu cesaretlendirilecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve adaylarının önünü kesmek için düzmece anket ve yoklamalar ile yapay gündemler oluşturulması dikkate alınarak partililerimizin mücadele heyecanını kırabilecek oyunlara karşı uyanık olunacak, bu konuda vatandaşlarımız ve partililerimiz önceden bilgilendirilecektir.

Seçim kampanyaları sürecinde halkla ilişkiler ve tanıtım faaliyetlerinde yararlanmak üzere ortak fikir ve kampanya oluşturmak için Genel Merkez açıklamaları hassasiyetle takip ve analiz edilecek, politik ve ideolojik söylemlerin sınırı bu görüşler çerçevesinde çizilecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*