Devlet Bahçeli'den şok sözler!

Devlet Bahçeli'den şok sözler!.8850
  • Giriş : 14.10.2007 / 16:31:00

MHP lideri Devtlet Bahçeli, kimleri PKK yandaşı olmakla suçladı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bahçeli, yarın Meclis'e gelmesi beklenen tezkere konusunda gerekeni yapacaklarını ifade ederken, operasyonun fayda vermeyeceğini ileri süren "düşünür, yazar, televizyoncu ve birtakım çevreler" olarak nitelediği kesime sert tepki gösterdi.

Bahçeli, "Onlar Türkiye'nin aşama aşama bölünmesinde dolaylı katkısı olan PKK yandaşlarıdır." dedi. Devlet Bahçeli, dün MHP Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaştı. Törende konuşan Bahçeli, Başbakan'ı sınır ötesi operasyon konusunda kararlı gördüklerini belirtti.

"İnşallah bayram sonrasında da bu kararlılık devam eder." temennisinde bulunan MHP lideri, "sınır ötesi operasyon olursa Türkiye'nin içinde de benzer olaylar başlar" diyen bazı vekillere de hemen cevap verilmesini istedi: "Onların da PKK paralelinde olduğundan şüphe etmeye başlamışımdır. Kandil Dağı'nda ne yapılacaksa Türkiye'nin her tarafında da o yapılmalı." Devlet Bahçeli, Ermeni soykırımı iddialarını içeren tasarının ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nden geçmesinin ise çok önemli olmadığını savundu. Ancak kararın, Temsilciler Meclisi'nde de onaylanması halinde Türkiye-ABD ilişkilerinin baştan sona gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Tarihi siyasallaştırmaya kimsenin hakkı olmadığına dikkat çeken Bahçeli, "PKK'ya destek vermek için her aşamada Türkiye'ye gelenleri tarihi incelemek için de davet ettiğimizi bildirmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious