Devlet Bahçeli'nin seçim yorumu

Devlet Bahçeli'nin seçim yorumu.12020
  • Giriş : 07.04.2009 / 11:07:00

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Serçim sonuçları AKP'ye ikaz olarak görülmelidir. İktidar zihniyeti hiç bir ahlaki değer gözetmeksizin eklindeki devlet imkanını sonuna kadar kullandı. Yardım adı altında vatandaşın oy hakkı sömürülmeye çalışıldı. Devletin araç ve gereçleri kural tanımaksızın parti için kullanıldı. Bu ortamda yapılan seçimler herkesin gözü önünde cereyan etmiştir.

MHP seçimden güçlenerek çıkmıştır. Muhalefeti küçümseyen tahkir eden yok sayan bir anlayışla ülkenin daha ileri götürülemeyeceği seçim sonuçları ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Siyasetin üzerindeki şaibe ortadan kaldırılmalıdır. Seçmen gerginliklerin yumuşamasını istemiştir. şimdi dış ilişkilerde önemli bir dönem başlamaktadır. Temennimiz iktidar partisinin mesajı doğru anlamasıdır. Bu seçimden alınacak dersler konusunda iktidarın atacağı adımlar çok önemlidir.

Omurgasız siyaset anlayışının son örneği NATO genel sekreterliğine atanan isim konusunda yaşanmıştır. Ucuz imtiyazlarla ikna edilen Türkiye ikinci sınıf bir ülke konumuna düşürülmüştür. Bu süreçte teslimiyetten hayali zafer çıkamıştır ve bu Obama gantörlüğü ile sunulmaya çalışılmıştır. Türkiye'nin onuru ayaklar altına alındı.

PKK'yı hoşgören ve peygambere hakaret eden bir kişi NATO'nun başına getirildi. Başbakan buna göz yumdu. Sahte Davos kahramanlığı bu olayla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Başbakan ucuz pazarlık sonucu geri adım attı.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı farklı açıklama yaptı. Türkiye için önemli olan NATO'nun güçlü olması mı yoksa Türkiye'nin değerleri midir? Davos'ta şişirilen Wan minut balonu bizzat Cumhurbaşkanı Gül tarafından patlatmıştır. Türkiye eğer veto hakkını kullanmış olsaydı bu iktidarın en tutarlı icraatı olacak partimiz tarafından da ayakta alkışlanacaktı.

Cumhurbaşkanı hâla Dışişleri Bakanı gibi davranıyor. AB'den gelen tehditler kabul edilemez. AB temsilcileri haddini aşmıştır.

OBAMA'NIN ZİYARETİ

ABD Başkanı Barack Hüseyin Obama, muhalefet lideriyle görüştü, Meclis Genel Kurulu'nda konuştu. Böyle bir ismin düşüncelerini öğrenmiş olmak önemlidir. Ziyaret yara alan ilişkilerin onarılması konusunda önemli olarak görülmüştür. Dost ve müttefik ülke olarak iki ülkenin bu dorultuda hareket etmesi önemlidir.

Obama ile görüşme ve tanışma fırsatı bulduk. Obama'nın bazı ev ödevleri sunması bizim için kabul edilemezdir. Teslimiyetçi bir yaklaşım içinde olamayız. Ermeni iddiaları konusundaki tavrı soykırım iddiacılarını sevindirmiştir. Ermeni iddialarıyla ilgili gerçeklerden söz edemeyiz. Çankaya Köşkü'nde sorulan bir soruya verdiği cevapla niyetini açıkça ortaya koymuştur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*