Devlet Bahçeli'nin sözlerine, Mehmet Altan cevap verdi

Devlet Bahçeli'nin sözlerine, Mehmet Altan cevap verdi.8490
  • Giriş : 30.10.2007 / 19:57:00
  • Güncelleme : 30.10.2007 / 18:41:44

Bahçeli'nin bugün ikinci cumhuriyetçilere yönelik çok ağır sözlerine, Mehmet Altan anında cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Lideri Bahçeli'nin bugün ikinci cumhuriyetçilere yönelik çok ağır sözlerine, ikinci cumhuriyetçiler adına Mehmet Altan anında cevap verdi.

2. cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Mehmet Altan, MHP lideri Bahçeli'nin “hem yargı, hem yargıç” olduğunu belirterek, “Bunlar bayatlamış hamasetler. Ömrü hamasetle geçti” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 2. Cumhuriyetçiler ile PKK'yı aynı talepleri savunmakla suçlamasına, 2. Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden gazeteci-yazar Mehmet Altan yanıt verdi.

Altan, NTVMSNBC'nin soruları üzerine şunları söyledi:

“Demokrasinin bu tür ülkelerde düşmanı çoktur. Bunlar bayatlamış hamasetlerdir. Biz insan odaklı bir demokrasiden bahsediyoruz. Cumhuriyet, Kürt sorununu bile demokrasi yoksunluğundan çözememiştir. Biz refah düzeyinin neden geride olduğunu, zengin ve fakir arasındaki uçurumu, yaşam standardı endeksinde neden Yunanistan 24'üncü sıradayken, Türkiye'nin 92'nci sırada süründüğünü sorguluyoruz. Cumhuriyet, ilkelerine demokrasiyi de koymadığı için 100 yıl öncesini aşamamıştır. Türkiye, 1993 yılında sosyalist ülkeler için konulan Kopenhag Kriterleri'ni neden ancak yakalayabilmiş? Bahçeli bu yorumu ile hem mahkeme, hem yargı, hem yargıç oluyor. Bütün ömür hamasetle geçti. Türkiye şu anda Osmanlı 1908'de neyse onu aşamamıştır. Artık akıl, hukuk, demokrasi, insan hakları ve reform düşünme zamanı.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious