Devlet Bahçeli'nin 'Yeni Yıl' mesajı okuyanları şaşırttı

Devlet Bahçeli'nin 'Yeni Yıl' mesajı okuyanları şaşırttı.8490
  • Giriş : 01.01.2007 / 01:26:00
  • Güncelleme : 01.01.2008 / 01:27:58

MHP Genel Başkanı Bahçeli,Yeni Yıl nedeniyle öyle bir kutlama mesajı yayımladı ki okuyanlar şaştı kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Cumhuriyet'in temel niteliklerini alaşağı etme hedefi olanlarla, bölücü odakların benzer tavır ve davranış içinde olmaları, gelinen aşamanın vahametini göstermesi bakımından çok düşündürücüdür'' dedi.

Bahçeli, Yeni Yıl nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, ''Derin siyasal buhranların yaşandığı, toplumsal ve kültürel ayrışmanın sinsi provalarının yapıldığı, vatana yönelik hain emellerin yerli işbirlikçileri sayesinde alenen ortaya çıktığı'' bir yılın geride bırakıldığını ifade eden Bahçeli, ''Maalesef küresel şer odakları tarafından Türk Devleti'nin varlığının, bütünlüğünün ve sürekliliğinin tartışıldığı hazin bir döneme hep birlikte şahit olunduğu'' görüşünü savundu. Aynı zamanda ''devletin meşruiyet kriteri olan millet egemenliğinin, hiç olmadığı kadar aşındırıldığı, çarpıtıldığı, günübirlik siyasi çıkar hesapları uğruna kullanıldığı bir dönemin de geride kaldığını'' belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

''Sorumluluk mevkiinde bulunanların etnik farklılıkları hatırlatıp cesaretlendiren söz ve eylemleri, yaşadığımız toplumsal ve sosyolojik bunalımın en başta gelen nedeni olarak ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Milletimizin içine düştüğü belirsizlik ve güvensizlik sarmalı, binlerce yıldır dimdik ayakta duran varlığımızı ne yazık ki sorgulanır bir hale getirmiştir. Bu nedenledir ki, milletimiz geçiş toplumlarının dengesizliğine benzer bir biçimde, yarınından emin olmayan bir ruh haline girmiştir.

Milli meselelere karşı ilgisiz ve pasif bir tutumun hakim olduğu bir siyaset yapılanmasının içinde Türkiye yorulmuş, hırpalanmış, yıpranmıştır. Bu itibarla her geçen günün bir kayıp olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kendi hayat tarzlarını zorla dikte etmeye inanmış teşkilatlı bir azınlığın tahakkümü altında bunalan Cumhuriyetimizin, kuruluş felsefesi görmezden gelinmekte, numaracı Cumhuriyet sevdalıları fütursuz bir biçimde gizli kalmış niyetlerini açığa vurmaktadır.''

-''BENZER TAVIR VE DAVRANIŞ...''-

Mesajında, ''Cumhuriyet'in temel niteliklerini alaşağı etme hedefi olanlarla, bölücü odakların benzer tavır ve davranış içinde olmaları, gelinen aşamanın vahametini göstermesi bakımından çok düşündürücüdür'' ifadesini kullanan Bahçeli, ''Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bir fantezi olarak değerlendirdiği anlaşılan dağdaki eşkıya ve şehirdeki uzantıları, cana ve mala kast etmekte bir beis görmemekte, ihanet girişimlerini durmaksızın icra etmektedirler'' dedi.
Bahçeli, ayrıca ''siyasal amaçlarını, toplumsal önceliklerin önüne geçiren bir zihniyetin, her zaman ve her şartta milletin menfaatini gözeterek; vatanın birliğini, dirliğini, huzurunu sağlayacak tutum ve davranışlara yabancı olacağını gözden uzak tutmamak gerektiği'' görüşünü dile getirdi. Devlet Bahçeli, ''Bu durum aynıyla şu anda ülkemizde hakim durumdadır. Eğer önlem alınmaz, gelinen aşamanın ciddiyeti anlaşılmazsa; yaşanılan sosyal ve siyasal bunalımlar milletimizi tarihi kökünden koparacak sonuçları ortaya çıkaracaktır'' dedi.

-ÇELİŞKİ-

Diğer taraftan toplumda var olan ve her geçen gün artan aşırı refahla aşırı sefalet çelişkisinin, sosyal bir uyumsuzluğu da beraberinde getirerek yarınları tehdit ettiğini kaydeden Bahçeli, ''çalışmadan zenginleşmeyi, tasarruf etmeden kalkınmayı, yatırım yapmadan büyümeyi, sürekli borçlanarak refah içinde yaşamayı, yolsuzluklara alışmayı kurumsallaştıran bir siyaset anlayışının, bedelini gelecek nesillerin ağır bir biçimde ödeyeceğini akıllardan asla çıkarmamak gerektiğini'' kaydetti. Bahçeli, şöyle devam etti:

''Beklentimiz ve dileğimiz, önümüzdeki yıllarda geçmişteki yanlış politikaların ve hatalı uygulamaların bir daha tekrarlanmamasıdır.

Toplumsal yozlaşma ve çöküntüye neden olan sorunlardan kurtulabilmenin tek çaresi ise şüphesiz milletimizin azim ve kararındaki sarsılmaz isabete bağlı olacaktır. Bu çerçevede milletimizin muhteşem mazisinde göstermiş olduğu asil mücadelesinin bir benzerini de gelecekte ortaya koyacağı onurlu tercihiyle tekrarlayacağına inanıyorum.

Dünle bugün arasında, değişen dünya şartları açısından büyük farklılıkların ve değişimlerin yaşandığı bir dünya konjonktüründe; milli merkezde toplanacak toplumsal güç, milletimizin özlediği ve beklediği bir Türkiye'yi ortaya çıkaracaktır.

Unutulmamalıdır ki, bugün için düş gibi görünen hedeflerin gerçekleştirilebilmesinin yegane yolu, Cumhuriyet'in yaşatılıp, birlik ve dayanışma ruhuyla daha çok çalışılmasından geçmektedir.''

-''HUZUR, SEVGİ, HOŞGÖRÜ...''-

Yeni yılda ve daha nice yıllarda büyük milletin gücüne inanarak, ümitleri canlı tutarak, karamsarlığa kapılmadan, yorulmadan, kardeşlik hukukuna sadık kalarak medeniyetin yükseltilebileceğinin bilinmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, yeni ümitler ve yeni beklentilerle girilen yeni yılda, öncelikle ülke ve tüm dünyada huzurun, sevginin ve hoşgörünün egemen olmasını diledi.

Bahçeli, mesajında şöyle dedi:

''Geçtiğimiz yıl, bölgemizde de istikrarsızlığın ve kaosun hakim bir unsur olduğunu, kargaşa ve çatışmanın kronikleştiğini göstermiştir. Bu çerçevede 2007 yılının son günlerinde, menfur bir suikast sonucunda hayatını kaybeden dost ve kardeş ülke Pakistan'ın eski Başbakan'ı Benazir Butto'nun ölümü, Müslüman alemini derinden üzmüştür. Bu vesileyle kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, önümüzdeki yıllarda bu ve benzeri hadiselerin bir daha gerçekleşmemesini içtenlikle temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yurt içindeki ve yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızın, dünyanın dört bir yanındaki soydaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.

Yeni yılın herkese, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler getirmesini Cenabı Allah'tan diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious