Devlet Bahçeli'ye bir 'ip' tepkisi de SP'den geldi

Devlet Bahçeli'ye bir 'ip' tepkisi de SP'den geldi.22101
  • Giriş : 02.07.2007 / 13:52:00

Saadet Partisi (SP) GİK üyesi Mücahit Yanılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi (SP) GİK üyesi Mücahit Yanılmaz, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ı kastederek "Asacak ip mi bulamıyorsun, alın o zaman şu ipi de asın" diyerek elindeki ipi seçmene fırlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert tepki gösterdi. Mücahit Yanılmaz, "O ip, zamanında elinde iken, kullanma cesareti ve kararlığını gösteremedin. Bizden Bahçeli'ye bir tavsiye, o ipi millete değil, boynuna as" diye konuştu.

SP Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Mücahit Yanılmaz, sözlerine hükümeti eleştirerek başladı. AK Parti'nin meydanlarda sürekli olarak, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde, önümüzü tıkadılar. Seçimlerde bizi daha büyük bir çoğunlukla iktidara getirin ki, tüm sorunları çözelim" bahanesini dillendirdiğini ifade eden Mücahit Yanılmaz, "Mağdur edilmiş bir parti imajına bürünmeye çalışmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki; bahane, yenilenlerin yegane tesellisidir. AKP aslında işçiyi, çiftçiyi, üreticiyi, sanayiciyi, memuru, emekliyi, kısacası 7'den 70'e herkesi mağdur etmiştir.Şimdi çıkmışlar meydana oy isteyeceklerine merhamet dileniyorlar" şeklinde konuştu.

Anamuhalefet Partisi CHP'yi de eleştiren Mücahit Yanılmaz, Türkiye'de dikili bir ağacı olmayan tek partinin CHP olduğunu söyledi. Deniz Baykal'ın ticaretten, siyasetten, tarımdan, güvenlikten, eğitimden ve sosyal statüden anlamadığını savunan Yanılmaz, "CHP liderlerinin tek bildiği şey, siyasette oylar aşağı çekilmeye başlayınca, Ordu'nun kapısını çalmaktır" dedi. CHP'nin, Baykal'ın liderliğinde halktan kopuk bir siyaset izdediğini dile getiren Yanılmaz, CHP'yi antidemokratik güçlerle flört ederek, 'statükonun metresi' olmakla suçladı.

Mücahit Yanılmaz, Erzurum'daki mitingte Abdullah Öcalan'ı kastederek, "Sen neden asmadın. Oğluna gemi alacak para buluyorsun, asacak ip mi bulamıyorsun, alın o zaman şu ipi de asın" diyerek elindeki ipi vatandaşların üzerine atan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert tepki gösterdi. Devlet Bahçeli'nin eline kağıt tutuşturulup, miting alanlarında tuhaf sözler söylettirildiğini ileri süren Yanılmaz, şöyle konuştu: "Sanki iktidar oldukları dönemde, bu ülkenin yararına tek bir icraat yapmışlar gibi, bir sürü asılsız vaatler veriyorlar. MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin, APO'yu affedip onu özel 'İmralı Malikanesine' yerleştirilmesine aracılık etmesinin rahatsızlığı, psikolojisine yansımış. Cebinden çıkardığı urganı, milletin suratına atarak, racon kestiğini zannediyor. O ip, zamanında elinde iken, kullanma cesareti ve kararlığını gösteremedin. Bizden Bahçeliye bir tavsiye, o ipi millete değil,boynuna as."

Fazilet Partisi'nin 1999 seçimlerinden sonra ANAP ve MHP ile koalisyon kurmak için harekete geçtiğini ve Devlet Bahçeli'ye Başbakanlık teklif edildiğini ifade eden Yanılmaz, "Ancak kendisi o kadar güvensiz, içe kapanık, cesaretsiz ve öngörüsüz ki; Başbakanlık yapmaya cesaret bile edememiştir. Hiç kusura bakma, MHP'nin milletten oy istemeye ne yüzü, ne de hakkı vardır. Bahçeli bu tavırlarıyla Merhum Türkeş'in kemiklerini sızlatmaktadır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious