Devlet Bakan Şimşek: Bazı reformları mutfakta pişirdik

Devlet Bakan Şimşek: Bazı reformları mutfakta pişirdik.19508
  • Giriş : 20.12.2007 / 18:30:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 19:17:16

Şimşek, "Bunlar Türkiye'nin 30-40 yıllık perspektifi açısından çok önemli'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Şimşek, Kalender Plaza'da düzenlenen halkla bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, seçimler sonrasında Ankara'ya gittikleri günden beri memleket meseleleriyle çok yoğun bir şekilde uğraştıklarını ifade etti.

Türkiye'nin her alanda kalkınması için çalıştıklarını, bunun için gerekenleri yapmaya çalıştıklarını belirten Bakan Şimşek, şöyle konuştu:

''Sevgi ve kardeşlik dolu günler olan bu bayram gününde bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. seçim sonrasında, ilk defa Gaziantep'te bu kadar geniş katılımlı bir toplantıda bir araya geldik. Ankara'ya gittiğimiz günden beri yoğun bir şekilde memleketimize hizmet etmek için uğraşıyoruz. Çok şükür, yoğun bir çalışma sonrasında bütçemizi geçirdik. Bazı reformları mutfakta pişirdik. Bunlar, Türkiye'nin önümüzdeki 30-40 yıllık perspektifi açısından çok önemli. Bu yılın başında Sosyal Güvenlik Reformunu yapacağız. Belki birçok insanımız bunu anlamıyor ama, bakın bunu yapmazsak, bu sistemin açığının milli gelire oranı 2008-2075 yılı arasında yüzde 344 oranında artardı.''

Hedeflerinin açıkları azaltıp, istihdama yönelik çalışmalara ağırlık vermek olduğuna dikkati çeken Bakan Şimşek, şöyle devam etti:

''Ankara'daki tek varlık sebebimiz, insanlarımızın hem maddi, hem de manevi olarak daha iyi yaşamasına imkan sağlamaktır. Önümüzdeki dönemde özellikle istihdam yaratmak için, araştırma geliştirme için, eğitim için, altyapı yatırımları için imkan oluşturmaya çalışacağız. Önümüzdeki yıllarda, Türkiye'yi daha yoğun bir reform çabası, reform gündemi bekliyor. Türkiye'nin uzun ve orta dönem görünümü son derece parlaktır. Hep beraber, daha güzel günlere doğru gideceğiz. Kısa dönemde sıkıntılar olabiliyor. Ama önemli olan uzun dönem perspektifini iyi tutmak. Hep beraber bu yolda Türkiye'ye hizmet etmektir. Bizim tek derdimiz, sizlere hizmet etmektir. Sizlere hizmet etmek aynı zamanda Hak'ka da hizmet etmektir.''

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ökkeş Eruslu ise hükümetin, 5 yıldan beri vatandaşa en iyi hizmeti vermek için çalıştığını, Türkiye'nin birçok sorununa çözüm bulunduğunu ifade etti.

''Artık, havada vurup, tavada pişirip yeme dönemi sona erdi'' diyen Eruslu, daha fazla üretim için yoğun bir çalışma döneminin başladığına işaret etti.

Bu arada, Bakan Şimşek ve AK Parti Gaziantep milletvekilleri önünde nazardan koruduğuna inanılan tütsü dolaştırıldı.

Bakan Şimşek ve beraberindekiler, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile de bayramlaşma törenine katıldı.

Bakan Şimşek, İl Özel İdaresi binasında da kamu görevlileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bayramlaştı. Bakan Şimşek, bayramlaşma törenleri sonrasında, karayoluyla Ankara'ya hareket etti.

-IMF HEYETİ GAZİANTEP'TEN AYRILDI-

Öte yandan, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte Gaziantep'e gelen Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni ve beraberinde bulunan IMF görevlisi, Gaziantep'teki ziyaretlerini tamamladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, yaptığı açıklamada, IMF temsilcilerinin Bakan Şimşek'in daveti üzerine Gaziantep'e geldiğini ifade etti.

Başkan Güzelbey, konukların Gaziantep'in tarihi ve kültürel mekanları arasında önemli bir yere sahip olan ve bir süre önce restorasyon çalışmaları tamamlanarak hizmete giren Naip Hamamı, Tarihi Bakırcılar Çarşısı ile Gaziantep Kalesi ve çevresini ziyaret ettiğini söyledi.

Başkan Güzelbey, IMF temsilcilerinin, Gaziantep ziyareti sonrasında, karayolu ile Adıyaman Havaalanı'na gittiklerini, konukların buradan uçakla, akşam saatlerinde Ankara'ya gideceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious