Devlet Bakanı Abdüllatif Şener hoca mı oluyor?

  • Giriş : 12.06.2007 / 08:23:00
  • Güncelleme : 12.06.2007 / 08:33:50

Şener, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nden öğretim görevlisi olması için teklif aldı mı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aday olmayacağını açıklayan Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nden öğretim görevlisi olması için teklif aldı.

Genel seçimde milletvekili adayı olmayacağını açıklayan Devlet Bakanı Abdüllatif Şener'in Ankara'daki TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde ya da Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapabileceği öğrenildi.
Bir süre önce, "Siyaseti bıraktığımı, üniversiteye dönme kararı aldığımı açıklamıştım. Bu açıklamama rağmen henüz herhangi bir üniversiteden teklif almadım. Bana, 'Gel bizde ders ver' diyen yok" diyen Şener'e, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun öğretim üyesi olması için teklif götürdüğü, Şener'in de buna sıcak baktığı, ancak Hacettepe Üniversitesi ile de görüştüğü belirtildi. Şener'in üniversitede iktisat ve maliye üzerine ders vermesi bekleniyor.
Doçent unvanı var
Şener, Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde akademik çalışmalara başladı. Aynı üniversitede Maliye Ana bilim Dalı'nda doktorasını tamamlayan Şener, bu fakültede Dekan Yardımcısı olarak da görev yaptı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne geçen Şener, bu üniversitede görev yaparken doçent oldu.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat ve Mühendislik olmak üzere 3 fakültede 7 bölümle faaliyete geçti. Üniversitenin 2005-2006 sezonunda bölüm sayısı 10'a, öğrenci sayısı da 733'e yükseldi.

Serdengeçti de TOBB'da
TOBB Üniversitesi'nde eski Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti de "Finansal Piyasalar ve Kurumlar" dersi veriyor.
Ayrıca eski Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyesi Prof. Dr. Güven Sak da üniversitede görev yapıyor. Sak, Rektör Yardımcılığı görevinin yanı sıra, üniversiteye bağlı TEPAV'ın direktörlüğünü de yürütüyor.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious