Devlet Bakanı Babacan: Ekonomimiz son derece sağlam

  • Giriş : 20.06.2007 / 15:30:00

Babacan, Türkiye ekonomisinin depreme karşı güçlendirilmiş olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye ekonomisinin depreme karşı güçlendirilmiş son derece sağlam bir yapıya kavuşturulduğunu söyledi.
Babacan, ''Sigortacılıkta Yeni Dönem Paneli''nde yaptığı konuşmada, depreme karşı bu binanın korunmasını yaparken, bu binanın hangi temele oturduğunun da unutulmaması gerektiğini belirtti.
Bütün bu yapının sağlam, depreme karşı korunaklı binanın bir zemine oturduğunu ve zeminin sağlamlığının da çok önemli olduğunu kaydeden Babacan, şöyle devam etti:
''(Peki bu zemin nedir?) derseniz. Bu zemin, Türkiye'de demokrasinin ve hukuk sisteminin sağlam çalışmasıdır. Türkiye'de demokratik takvimler işlediği sürece, demokrasimiz güçlenerek devam ettiği sürece, Türkiye bir hukuk devleti olmaya devam ettiği sürece, korkacak hiçbir şey yok. Çünkü sağlam bina, sağlam zemine oturuyor demektir. Birileri bu sağlam zemini yıpratmaya çalışırsa, Türk demokrasisinin gücü ve devamıyla ilgili şüpheler oluşmaya başlarsa, o sağlam dediğimiz zeminde gevşemeler, sıkıntılar başlar. Onun için Türkiye olarak hep beraber el birliğiyle bu değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti bir demokratik devlettir, bir sosyal devlettir, bir hukuk devletidir, laiklik yine devletimizin temel ilkelerinden biridir. Bu ilkeler sağlam olduktan ve hep beraber sahip çıkıldıktan sonra Türkiye'nin korkulacak hiçbir şeyi yok, önümüz açık.'' Babacan, 2007'nin gürültülü bir yıl olacağını daha önce de söylediğini hatırlatarak, ancak yine Türkiye'nin kazanacağı bir yıl olacağını söyledi ve ''İnşallah bunu hep beraber göreceğiz, bu gürültülü günler geçecek, aklıselim galip gelecek, Türkiye'de hukuk galip çıkacak, Türkiye'de demokrasi bu mücadeleyi başarıyla verecek'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious