Devlet Bakanı Cemil Çiçek şehit ailesini ziyaret etti

Devlet Bakanı Cemil Çiçek şehit ailesini ziyaret etti.7907
  • Giriş : 24.02.2008 / 14:49:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya ile birlikte, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü sınır ötesi harekatta şehit olan komando er İbranim Ülger'in (20) Kırıkkale'de yaşaya

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Yardımcısı Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya, Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Salim Akça ile birlikte, şehit komando er İbranim Ülger'in Etiler Mahallesi'nde oturan ailesinin evine geldi.

Şehit babası Ali Ülger'e sarılarak başsağlığı dileyen Başbakan Yardımcısı Çiçek, bu sırada okunan öğle ezanını dinledi. Ezan sonrası Çiçek, beraberindekilerle birlikte dua etti.

Daha sonra şehit babası Ali Ülger ile bir süre görüşen Çiçek, terörle mücadele için tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, devlet olarak şehit ailelerinin yanında olduklarını belirtti.

-''3-5 BİN KİŞİLİK ÖRGÜTE KARŞI MÜCADELE VERMİYORUZ''-

Başbakan Yardımcısı Çiçek, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Biz 3-5 bin kişilik örgüte karşı mücadele vermiyoruz, bunların her birinin arkasında ne kadar büyük güçlerin olduğunu her zaman söyledik'' dedi.

Devletin, terör örgütüne destek sağlayan, silah ve eğitim verenlerle de mücadele ettiğini vurgulayan Çiçek, ''kolay bir işle uğraşmıyoruz. Allah sizlere, hepimize sabırlar versin'' diye konuştu.

-ŞEHİT ASKERİN EVİ TÜRK BAYRAKLARIYLA SÜSLENDİ-

Öte yandan acı haberin Kırıkkale'ye ulaşmasının ardından, şehit Ülger'in yaşadığı Etiler Mahallesi'ndeki üç katlı ev Türk bayraklarıyla donatıldı.

Oğlunun şehit olduğunu gece yarısı eve gelen askeri yetkililer aracılığıyla öğrendiğini belirten baba Ali Ülger, oğlu ile en son 6-7 gün önce telefonla konuştuğunu anlatarak, şunları kaydetti:

''Telefonla aradı, Kuzey Irak'a gittiğini söyledi. Bizden helallik istedi, (hakkınızı helal edin) dedi. O günden beri korkuyordum. Ama vatan sağ olsun, 4 yaşında bir kardeşi daha var onu da göndereceğiz.''

-''AMCASI DA KIBRIS'TA ŞEHİT OLDU''-

Ağabeyi Cavit Ülger'in de Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit olduğunu dile getiren Ali Ülger, ''babam, hem şehit babası hem de şehit dedesi oldu. Bunları devletimiz temizleyecek, devletimize güveniyoruz. Vatanımız sağ olsun'' dedi.

Şehit oğlunu 1 yıl önce evlendirdiğini ve evine ilk defa o gün Türk bayrağı diktiğini anlatan Ali Ülger, ''oğlumun düğününde diktiğim bayrağı şimdi bir kez daha diktim. Bunu da görmek varmış. Son günlerde içimde bir sızı vardı, yakınlarıma bunu söylüyordum, demek ki malum olmuş'' diyerek gözyaşı döktü.

-''O ÖLMEDİ, ÖLDÜ DEMEYİN, O HER ZAMAN YAŞIYOR''-

Şehit annesi Zennure Ülger ise gelini Gülsema Ülger'e sarılarak, ''bu acıya yürek dayanır mı? 6 ay önce askere gönderdiğim yavrumun şimdi cenazesini bekliyorum'' diye ağıt yaktı.

20 yaşındaki Gülsema Ülger ise eşinin şehit olduğunu inanmadığını söyleyerek, ''O ölmedi, öldü demeyin, o her zaman yaşıyor'' diye ağladı.

Şehit İbrahim Ülger'in 4 yaşında ''Kaan'' isimli bir kardeşi olduğu öğrenildi.

Bu arada fenalaşan bir şehit yakını, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious