Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen: Soldan hayır gelmez

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen: Soldan hayır gelmez.9956
  • Giriş : 22.06.2007 / 12:33:00

Tüzmen, seçim bölgesi Mersin'de, güne sabah sporu yaparak başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sahilde yürürken, Kore'de asker ve polislerin eğitimi için kullanılan, judo, karate, tekvando, Kung fu, Aikido, Jujitsu ve Kendo'nun ana tekniklerinden oluşan bir dövüş sporu olarak bilinen ‘Hapkido’ yapan antrenör Cihangir Yardım'ın yanına giden Bakan Tüzmen, kılıçla çeşitli savunma hareketleri uyguladı. Kürşad Tüzmen çevresinde oluşan kalabalıktan sıyrılıp yolun sağına geçerek, “Soldan hayır gelmez” dedi.

Tüzmen kaldığı Hilton Oteli'nden sabah erken saatlerde çıkarak AKP İl Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, bazı partililer ve az sayıda işadamı ile Adnan Menderes Bulvarı sahil kesimdeki Kültür Park'ında yürüyüş yaptı. Burada vatandaşlarla sohbet eden Tüzmen, Sütunlu Kapı mevkiinde kılıçla antrenman yapan Hapkido antrenörü Cihangir Yardım ve iş adamı Engin Tan Narin’in yanına gitti. Narin ve Yardım ile selamlaşan Kürşad Tüzmen, antrenörün elindeki kılıcı alarak, “Ben bu işlerden anlamam ama, hocam hangi taraftan istiyorsunuz? İnce kıyım mı?” dedi. Yardım da boynunun sol tarafını göstererek, “Şuradan hocam” dedi. Bunun üzerine Tüzmen, kılıcı bir kaç kez sallayarak Yardım'ın gösterdiği noktaya yavaşça indirdi. Bu sırada çevresinde bulunanlar, “Kılıç keskin mi?” diye sorunca Kürşad Tüzmen, “Keskin, keskin. Ama hocam siz merak etmeyin kılıç emin ellerde” dedikten sonra kılıcı iade etti. Daha sonra da Cihangir Yardım ile kısa bir süre savunma hareketleri yaptı.

‘SOLDAN HAYIR GELMEZ’

Daha sonra yürüyüşe devam eden Bakan Kürşad Tüzmen, sabah sporunun son bölümünü koşarak tamamladı. Kültür Parkı Beşiktaş Meydanı'nda kültür fizik hareketleri yaptı. Tüzmen kalabalığın arasından sıyrılıp yolun sağ tarafına geçerek, “Ben sağa yanaşacağım. Çünkü soldan hayır gelmez ki” diyerek, gazetecilere, “Basın bunu yazma, duyma olur mu?” diye espri yaptı. Devlet Bakanı Tüzmen daha sonra dinlenmek için tekrar kaldığı otele gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious