Devlet Bakanı Şener 'Tepkiler öngörülebilirdi'

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustaya Yücel Özbiliğin'in cenazesine bazı tepkileri olabileceğini düşünerek katıldığını belirterek, "Bunlar öngürülebilir tepkilerdi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şener, hastanede Ecevit'in durumuyla ilgili olarak DSP'li yetkililerden bilgi aldığını söyledi. Şener, Ecevit'in durumunun düne göre daha iyi olduğunu ifade edildiğini kaydetti.

Şener, Ecevit'in Türkiye siyasi hayatında önemli yeri olan kişilerden birisi olduğunu, devlet adamı kimliğine saygı duyduğunu vurguladı. Şener, Ecevit'in şair ve edebi kişiliğinden dolayı kendisine yakın hissetdiğini belirtti.

Şener, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in cenaze törenine bazı tepkilerin olabileceğini düşünerek katıldığını işaret ederek, "Olay yerinde bazı tepkilerin olabileceğini düşünerek törene katıldım.Bunlar öngörülen tepkilerdi. Öngörülemeyen dozda ortaya bir görüntü çıkmış değildir. Ben cami avlusuna herhangi bir emniyet görevlisi olmadan girdim. Orada bulunanların yer yer sözlü sataşmaları oldu. Bana elle saldırıda da bulunabilirlerdi. Bunları göze alarak oraya girdim. İltifat sözleri aldığımda oldu. Ancak bir noktadan sonra çok küçük grubun sözlü sataşması oldu. Bunu da ben hoşgörü ile karşılamam gerektiğini düşündüm. Ben bu durumu günün hassasiyeti ile değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Öngörülenin ötesinde tepkilerin olacağını düşünseydim, ülkemiz adına zarar doğuracak bir sonuç olabileceğini düşünseydim bu canaze merasimine ben de katılmazdım."

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in "teröristler asıl dün hedeflerine" ulaştılar yönündeki sözlerinin hatırılması üzerine Şener, sözlere katılmadığını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious