Devlet Bakanı Şimşek Londra'ya gitti

Devlet Bakanı Şimşek Londra'ya gitti.9135
  • Giriş : 14.11.2007 / 09:41:00

THY'ye ait uçakla Londra'ya giden Bakan Şimşek'i, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'dan İstanbul Vali Yardımcısı Cafer Yıldız uğurladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, toplantılara katılmak üzere, bugün Londra'ya gitti.

THY'ye ait uçakla Londra'ya giden Bakan Şimşek'i, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'dan İstanbul Vali Yardımcısı Cafer Yıldız uğurladı.Bakan Şimşek,Londra'daki programı çerçevesinde, Türk-İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası tarafından düzenlenecek toplantıda, Türk ekonomisi hakkında bilgi verecek ve iki ülke arasındaki ticaret ile yatırım düzeyinin daha da artırılmasını isteyecek.

Bakan Şimşek, yarın sabah katılacağı konferansta ise ''Türk Mali Piyasaları'' konusunda bir konuşma yapacak.Bakan Şimşek'in burada, İngiltere'deki yatırım bankası temsilcilerine

Türkiye ekonomisindeki yatırım fırsatları konusunda bilgi vereceği belirtiliyor.Mehmet Şimşek'in bunun yanı sıra İngiltere'deki Türk dernekleri ve federasyon temsilcileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.

G-20 TOPLANTISI İÇİN CAPE TOWN'A GEÇECEK

Temaslarının ardından yarın Londra'dan Güney Afrika'nın Cape Town şehrine geçecek olan Bakan Şimşek, burada Türkiye'nin de içinde bulunduğu yükselen piyasaların oluşturduğu G-20 toplantısına katılacak.

Bakan Şimşek'in katılacağı G-20 toplantılarında ''küresel mali istikrar, yabancı sermaye hareketleri, enflasyon, petrol ve diğer emtia fiyatlarının ekonomik büyümeye etkisi, faiz ve kur politikaları'' konularının ele alınması bekleniyor.

G-20 toplantılarına, Merkez Bankası başkanlarının yanısıra, Dünya Bankası ile IMF üst düzey temsilcileri de katılıyor.Devlet Bakanı Şimşek'in bu çerçevede, IMF yetkilileriyle de görüşerek, son ekonomik gelişmeleri ele alabileceği belirtiliyor.Bakan Şimşek, 18 Kasım Pazar günü Türkiye'ye dönecek.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious