Devlet Bakanı Tüzmen, Mersin'de

Devlet Bakanı Tüzmen, Mersin'de.9956
  • Giriş : 19.06.2007 / 15:26:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, terörün kökünü kazıyacaklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, terörün kökünü kazıyacaklarını belirterek, “Irak'ın kuzeyinde, terör örgütüne yönelik steril bir ameliyat yapılması gerekir. Bu konuda gerekli çalışmalar, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılmaktadır” dedi.

Tüzmen, seçim bölgesi Mersin'de, milletvekili adaylarıyla ziyarette bulunduğu Gülnar ilçesinde vatandaşlara hitap ederek, terörle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Terörle mücadelede başarı için doğru hareket etmek gerektiğini belirten Tüzmen, “Kerkük, Dahuk ve Musul'da çok sayıda soydaş bulunuyor. Orada soydaşlarımız, akrabalarımız var. Onlara zarar gelmemesi için dikkatli hareket ediyoruz” dedi.

Bakan Tüzmen, terör konusunu, mümkün olduğu kadar diplomasiyle ve dünyanın desteğini alarak çözmek istediklerini vurgulayarak, “Ama gerektiği zaman, gerekeni de yapacak güçteyiz. Terörün kökünü kazıyacağız. Irak'ın kuzeyinde, terör örgütüne yönelik steril bir ameliyat yapılması gerekir. Bu konuda gerekli çalışmalar, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılmaktadır” diye konuştu.

“ÖNEMLİ ATILIMLAR YAPTIK”

AK Parti öncesinde Türkiye'yi yöneten koalisyonların “patinaj yaptığını” söyleyen Tüzmen, iktidarları döneminde ise önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Türkiye'nin IMF'ye olan 40-50 milyar dolarlık borcunu 8 milyar dolara kadar indirdiklerini; denk bütçeyi sağladıkların ifade eden Tüzmen, “İktidarımızda 250 milyar dolarlık ticaret hacmiyle Türkiye, OECD ülkeleri içinde şampiyon oldu. 100 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu ne demek; 30 baraj, 20 nükleer santral, 3 bin tane de olimpik stat yapar” dedi.

“TÜRKİYE'Yİ TANITTIK”

En iyi milliyetçiliğin, Türkiye'yi hak ettiği yere taşımak ve geliştirmek olduğunu vurgulayan Tüzmen, şöyle devam etti:

“Eskiden haritada Türkiye'nin yerini bilmiyorlardı. Dünyanın en güzel bayrağını, dünyada en çok biz tanıttık. Gerçek milliyetçilik, Türk bayrağını en yüksek noktaya çıkarmak, 'arkadaş, biz geliyoruz' demektir.Moğolistan'a gittik, 1400 sene evvel yazılmış Orhun Kitabeleri'ne sahip çıktık. Orada bir müze ve Türk kültürünü tanıtmak için 42 kilometre yol yaptık. Bir tek vatan, bir tek millet var. Hep beraber, onu daha güçlü hale getireceğiz.”

Tüzmen, Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığını; bunun, her alanda olduğunu vurgulayarak, “2 bin 500 dolar olan kişi başına milli gelir, 5 bin doları geçti. Türkiye büyük bir değişim yaşıyor. Cep telefonu olmayan vatandaş yok. Bu, bir zenginliktir. Yollara bakın, her tarafta son model arabalar. Çiftçiye 8 kat fazla kredi vermişiz. Türkiye'nin bütün dünyada ayı ve yıldızı hızla parlıyor” diye konuştu.

Tüzmen ve diğer milletvekili adayları, konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ahmet Günel ve Kaymakam Hakan Kılınçkaya'yı ziyaret etti; Gülnar'a bağlı Kayrak köyünde vatandaşların sorunlarını dinledi.Tüzmen ve beraberindekiler, daha sonra Aydıncık ilçesine hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious