Devlet bulamadı, 17 köylü buldu

Devlet bulamadı, 17 köylü buldu.14445
  • Giriş : 28.03.2009 / 03:30:00
  • Güncelleme : 28.03.2009 / 02:05:28

Devletin 48 saatte bulamadı helikopter enkazını köylüler hiç bir imkana sahip olmadan, 3 saatte bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter önceki gün Maraş'ta düşmüştü. Akşam üzeri meydana gelen kazanın ardından yapılan aramalarda enkaz bulunamadı. Bütün teknolojik imkanlara ve binlerce kişinin verilen bilgiler doğrultusunda yaptığı aramalarda 48 saat boyunca enkaza ulaşılamadı.
KÖYLÜLER BULDU

Devletin bütün imkanlarının seferber edilerek arama çalışmalarının yürütüldüğü açıklanan enkazı 17 köylü buldu. Bu sabah Döngel köyünden saat 09.00'da yola çıkan 17 kişilik ekip dağın zirvesinde enkazı ve cesetleri buldu.

DEVLETİN KORDİNATLARI TUTMADI

Kazanın ardından 112 Acil Servis'i arayan İHA muhabiri İsmail Güneş, 20 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptı. Ancak helikopterin yeri 20 dakikalık sürede tespit edilemedi. Güneş yaptığı görüşmede, ayağının kırık olduğunu söylemişti. 20 dakika boyunca telefon görüşmesi yapan Güneş, oradan isyan ederek, "Donuyoruz, hala yerimizi tespit edemediniz mi?" diye sormuştu. Ancak zamanında müdahale edilemediğinden Güneş'in de aralarında bulunduğu 6 kişinin tamamı hayıtını kaybetti.

Helikopterin, devlet kurumlarının belirtmiş olduğu ve aramaların yoğunlaştırıldığı bölgenin dışında bulunması ise 'devlet ciddiyeti'nin bir kez daha sorgulanmasına yol açtı.
TSK 1707 ASKERLER ARAMA YAPILIYOR DEMİŞTİ

Genelkurmay Başkanlığı, bugün yaptığı basını bilgilendirme toplantısında arama kurtarma çalışmalarına 1707 personelle devam edildiği bilgisini vermişti. Türkiye'nin önemli isimlerinden biri olan Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin 48 saat sonra bulunması, "Hangi dağlar BBG evi" sorusunu da beraberinde getirdi.

BBG EVİ GİBİ ARIYORUZ

Geçtiğimiz yıl Kuzey Irak'a yapılan operasyonun ardından dönemin Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt yaptığı açıklama teröristlerin bulunduğu dağların izleyecek teknolojik imkanlara sahip oldukları açıklamasında bulunmuş ve "BBG evi" benzetmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*