Devlet faresi PKK'lı çıktı

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

CHP’nin Genel Merkezi başta olmak üzere, Türkiye Kömür İşletmeleri, Ulaştırma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı gibi kamu binalarına girerek hırsızlık yapan İsmail Hakkı K'nın PKK'lı olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 5 ayrı suçtan tutuklanarak cezaevine gönderilen “Devlet faresi"nin bölücü terör örgütü PKK’ya “yardım ve yataklık" suçlamasıyla daha önce 28 gün hapis yattığı belirlendi.

CHP Genel Merkezi’ne, hemşehrisi olan Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer’le görüşeceğini söyleyerek giren İsmail Hakkı K, hakim karşısına çıkarıldığını iddiaları reddetti, "Ben hırsızlık yapmadım, iş takipçisiyim" dedi.

Kamu binalarına “iş takipçisi" gibi girerken, pembe gömlek üzerine altın sarısı kravat ile krem renkli pantolondan oluşan çok şık kıyafetler giydiği tespit edilen zanlı, polisteki sorgusunda geçmişi hakkında çarpıcı bilgi verdi.

İsmail Hakkı K, polise, PKK’ya “yardım ve yataklık" ettiği gerekçesiyle 28 gün hapis yattığını açıkladı, ayrıca “Elektrik hırsızlığı" ndan da sabıkası çıktı. Devlet Faresi İsmail Hakkı K, polisteki ifadesinde, Diyarbakır’da market işlettiğini de iddia etti, ancak marketin kardeşine ait olduğu anlaşıldı.

Güvenlik kameraları sayesinde, Emniyet Hırsızlık Şubesi dedektifleri tarafından suçüstü yakalanan ve eşinden ayrıldığı öğrenilen zanlının, kamu binaları ile CHP’ye girerken, genellikle önceden tanıdığı Diyarbakır kökenli hemşerilerinin adını verdiği belirlendi.

Girdiği devlet dairelerinde boş bulduğu odalara dalarak personelin cüzdanlarını çalan İsmail Hakkı K’nın, Hazine Müsteşarlığı'nda görevli Hukuk Müşaviri Avukat M. M'nin cüzdanını çaldığı da anlaşıldı. Sevk edildiği mahkemede, elektriklerin kesilmesi üzerine, loş ışıkta ifadesi alınabilen uyanık hırsızın cebinde hiç para bulunmaması ise dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious