Devlet hastanesi karantinaya alındı

Devlet hastanesi karantinaya alındı.12103
  • Giriş : 25.07.2008 / 14:36:00

Siyanürle zehirlendikleri tespit edilen hastaların kaldığı Fatih Devlet Hastanesi karantinaya alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Ateş Metal Fabrikası'nda çalışan 4 temizlik işçisinin siyanür zehirlenmesi teşhisiyla kaldırıldıkları Fatih Devlet Hastanesi'nin bir binası karantinaya alındı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Atakan Özkan, saat 08.00 sıralarında hastaneye kimyasal zehirlenme şüphesiyle 4 işçinin getirildiğini, başta hastalara rutin kimyasal zehirlenme ile ilgili müdahelenin yapıldığını söyledi.

Daha sonra hastaları getiren arkadaşlarından birinin siyanur zehirlenmesi olduğunu söylemesi üzerine başta acil bölümü olmak üzere hastanenin boşaltılarak sadece müdahele ekibini bıraktıklarını kaydeden Dr. Özkan, "Zehirlenme merkezi, 112 Acil ve Gebze İlçe Sağlık Grup Başkanlığı'nın da desteği ile hastalara gerekli müdaheleleri yaptık. Öncelikle hastaları bulaştıkları kimyasaldan arındırmak için yıkadık. Daha sonra karantinaya aldığımız hastalarıa gerekli tüm tıbbi müdahleyi gerçekleştirdik. Sağlık durumları iyileşen hastalarımızı Darıca Devlet Hastanesinde özel olarak hazırlanmış karantina odalarına sevkettik. Son aldığımız bilgilere göre sağlık durumları iyi" diye konuştu.

Hastane personelinin durumunun iyi olduğunu vurgulayan Dr. Özkan, "Hastalara özel güvenlik önlemleri alarak müdahle edildi. Her ihtimale karşı müdahle yapılan ekibimiz de kimyasal zehirlenmeye karşı yıkanarak ve müdahele alanları da dezenfekte edilp yıkandıktan sonra hastanemiz saat 16.00 gibi normal hizmet vermeye başlayacak." şeklinde konuştu.

Fatih Devlet Hastanesi'nde gerekli müdahele yapıldıktan sonra Timur Ateş, Cengiz Çetin, Hüseyin Aksu ve İsmail Üromeroğlu Darıca Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek karantina odalarına yerleştirildi.

Karantinaya alınan hastaneye acil hastalar dahil hasta kabulu durdurulmuş durumda.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*