Devlet Meryem'e el uzatıyor

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Bakan Çubukçu, İşkence gören Meryem Sak'ın ihtiyaçları limitsiz karşılanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çubukçu, "Böyle şeylerin yapılabilir olması bile insanlık adına utanç verici. Bu haberleri okumaya bile tahammül edemiyorum." dedi.
İstanbul Park Orman'da düzenlenen Sosyal Hizmetler Çocuk Şenliği'ne katılan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu gazetecilerin sorularını cevapladı. Antalya'da Meryem Sak isimli kadının patronu tarafından işkenceye maruz bırakılmasının hatırlatılması üzerine Çubukçu, bu şekildeki haberleri dehşetle izlediğini belirtti.

Bakan Çubukçu, "Böyle şeylerini yapılabilir olması bile insanlık adına utanç verici. Bu haberleri okamaya bile tahammül edemiyorum. Bu olay insanların nasıl canavarlaşabileceğinin de kanıtıdır. Ümit ediyorum bu olaylar toplumda başka türlü bir bakış açısını doğrurur." şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının Meryem Sak için neler yapılacağı yönündeki sorularına ise Bakan Çubukçu, "Bundan sonra Meryem Sak'ın ihtiyaç duyduğu her konuya, her şekilde yanında olacağız" karşılığını verdi. Olayla ilgili yargısal sürecin başlatıldığına işaret eden Çubukçu, yargının gereken kararı vereceğini söyledi.

Meryem Sak ile ilgili sosyal incelemenin de sürdüğünü belirten Çubukçu, "Meryem Sak'ın hangi yönde talepte bulunacağını bilmiyorum. Yaşadığı travmaya toplum için destek olacağız. Hangi konuda neye ihtiyacı olrsa yardımcı olacağız. O konuda limitimiz yok." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious