Devlet Opera ve Balesi’nde yeni dönem

Devlet Opera ve Balesi’nde yeni dönem.12356
  • Giriş : 03.12.2008 / 15:53:00

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü (DOB) bünyesinde yeni oluşturulan Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğüne getirilen Erdoğan Davran, görevine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DOB Genel Müdürü Rengim Gökmen, Davran'ın görevine başlaması nedeniyle kurum yöneticileri ve bölge müdürleri ile Opera Fuayesi'nde basın toplantısı düzenledi.

Ankara Müdürlüğünün kurulması konusunda 1980'lerden bu yana çalışmalar yapıldığını ve her genel müdürün bu konuya eğildiğini ifade eden Gökmen, sonunda kendi dönemlerinde bunun başarılmasından memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Ankara Devlet Opera ve Balesinin ilk müdürü olan Erdoğan Davran'ın bu göreve gelmesiyle DOB Genel Müdürlüğünün tüm müdürlükleri kucaklayan koordinasyon görevini daha ağırlıklı sürdüreceğini aktaran Gökmen, ''Böylece genel müdürlüğümüzün görev alanı azalmıyor, artıyor'' diye konuştu.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Davran da babası Yalçın Davran'ın geçmişte DOB Genel Müdürlüğü görevini yürüttüğünü ifade ederek, ''Babamın genel müdürlük yaptığı bir kurumda müdürlük görevini üstlenmekten mutluyum'' dedi.

Leyla Gencer Sahnesi'nin Şubat ayından itibaren sadece çocuk temsillerine ayrılacağını aktaran Davran, ''Çocuklarla ilgili her türlü etkinliği bu sahnemizde sanatseverlerle buluşturacağız. Buradan bunun da müjdesini vermek istiyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*