Devlet Saylan'a özür mü borçlu?

Devlet Saylan'a özür mü borçlu?.9419
  • Giriş : 19.05.2009 / 15:40:00

Türkan Saylan'ın cenaze törenine katılan Tuncer Kılınç, devlettin Türkan Saylan'dan özür dilemesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Orgeneral Tuncer Kılınç, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın ölümünden dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, "Devlet, belki bir gün Sayın Saylan'dan özür dileyecektir" dedi.

Türkan Saylan için Dr. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu'nda düzenlenen törene gelen emekli Orgeneral Kılınç, Saylan'ın, çağdaşlığın simgesi olan bir kişi olduğunu vurgulayarak, "Destek olduğu çok fazla genç var. Onların bu bayrağı taşıyacağına inanıyoruz" dedi.

Mücadele insanı olarak nitelendirdiği Türkan Saylan'ın yerinin dolmasının mümkün olmadığını belirten Kılınç, "Türkiye, şaşkın bir süreç yaşıyor. Bu süreç içerisinde kimileri mağdur oluyor. Aynı mağduriyeti ben de yaşadım. Adalet mutlaka yerini bulacaktır. Devlet, belki bir gün Sayın Saylan'dan özür dileyecektir" ifadelerini kullandı.

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu da, "Ergenekon Soruşturması kapsamında Saylan'ın evinin aranması onu üzmüştür. Son günlerini üzüntülü geçirmesine etkili olmuştur. Bu olmamalıydı. Kılınç Paşa'nın da söylediği gibi bir özür dilenebilir. En azından bu vefa gösterilmeli. Bu olmasa bile herkesin milletten özür dilemeyi bekleme hakkı vardır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*