Devlet şehit ailesinin evine haciz koydu!

Devlet şehit ailesinin evine haciz koydu!.13235
  • Giriş : 28.01.2009 / 09:55:00

Bursalı Sezgin Tokuş, 1997'de Sivas'ta askeri araçla kaza yapıp şehit oldu. Devlet, 12 yıl sonra tamir parasını faiziyle birlikte şehit babasından istedi. Çaresiz adam yardım bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Osmangazi'nin Çağlayan köyünde oturan çiftçi Mehmet (76) ve Nezahat Tokuş (67) çiftinin tek oğlu Sezgin Tokuş, 1997'de Sivas'da vatani görevini yapıyordu. Fakat Tokuş, kullandığı askeri aracın devrilmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Cihan Yıldız, Piyade Onbaşı Cömert Selamet ve Piyade Er Mesut Bilgin ile birlikte şehit oldu.

Kazanın ardından yapılan incelemede, Sezgin Tokuş, Yorgun, dalgın ve tedbirsiz'' araç kullandığı gerekçesiyle hatalı bulunurken, hazine tarafından alacak davası açıldı.

Faiziyle birlikte 17 bin TL!

Hazinenin, 9 bin 746 TL'lik hasar belirttiği davada, ailenin hazineye 3 bin 655 TL ödemesine karar verildi. Şehit babası Mehmet Tokuş ise bu haberle bir kez daha yıkılırken parayı ödeyemedikleri için haciz geldiğini söyledi. Köydeki arazisine haciz konan Tokuş, "Borcumuz yasal faiziyle birlikte 17 bin TL'ye çıkmış" dedi. Kederli baba, "Oğlum vatan için canını verdi. Biz hacizlerle uğraşıyoruz'' diyerek sitemde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*