Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde skandal!

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde skandal!.8351
  • Giriş : 28.11.2007 / 19:00:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:38:15

Bu görüntüler Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün Koordinasyon Toplantısı'nda kaydedilmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Görüntüdekilerin hepsi devletten maaş alan kişiler. İlk konuşan devlet tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin. Bilgin, personeline siyasetçilere yüz vermemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Genel Müdür'ün ifadelerinden sonra devletin memuru tiyatrocular halkın oyuyla iktidara gelen yöneticileri Hitler'le Mussolini'yle karşılaştırmaktan hiç çekinmiyorlar.

IFrame

Devleti yönetenlerden rahatsızlıklarını çirkin benzetmelerle dile getiren tiyatrocular kurumda kendileri gibi düşünmeyenleri istemediklerini saklamıyor. Eski Kültür Bakanı Atilla Koç'un atadığı ve toplantıda bulunan genel müdür yardımcısı ile başrejisör ağır hakaretlere uğruyor.

Konuşmanın devamında devletin bakanının devletin kurumunun yönetimine atadığı isimler tetikçi olarak lanse ediliyor.

Yapılan konuşmalarda eski bakanların, kendilerine bağlı devlet tiyatrolarındaki değerlendirmeleri darbe olarak eleştiriliyor. Hedefte devlet tiyatrolarının edebi kurul başkanı Refik Erduran var.

Ve bütün sözlerin sonunda salondakiler, kendileri gibi düşünmeyen eski bakanın atadığı yöneticilere karşı psikolojik baskı yapıyor.

Bütün bu insanlar Türk milletinin verdiği vergiler sayesinde maaş alıyor ve yine bizzat Türk milletinin verdiği oylarla seçilen yöneticilere böylesine ağır ithamlarda bulunabiliyorlar.

Samanyolu Haber'de yayınlanan bu görüntüler üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, adı geçen devlet tiyatrosu sanatçıları ve yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious