Devlet yurdunda yangın çıktı: 2 ölü

Devlet yurdunda yangın çıktı: 2 ölü.9378
  • Giriş : 18.05.2009 / 08:13:00

Adapazarı'nda Başbakanlık Sosyal Hizmetler Kurumu'na ait Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nda çıkan yangında 2 kız çocuğu hayatını kaybetti. .

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi, Hızırtepe Mahallesi'nde bulunan Başbakanlık Sosyal Hizmetler Kurumu'na bağlı Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nun 3. katında saat 22.45 sıralarında başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek yurdu sardı. Yurtta bulunan 33 çocuk, görevliler tarafından tahliye edildi. Dumandan zehirlenen 5 çocuk ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Duruma müdahale eden itfaiye ekipleri, alevlerin söndürülmesinin ardından yaptığı aramada binanın çatı katında kalan ve İstanbul'dan misafir olarak geldiği belirlenen 15 yaşındaki Mine Gül isimli çocuğun yanmış cesedi ile karşılaştı. İlerleyen saatlerde yurtta kalan Fatma Karaali (17)'nin de cesedi yurdunyatakhane bölümünde bulundu.

Söz konusu durum SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış tarafından da doğrulanırken, soğutma çalışmalarının ardından olayla ilgili bilgi ve delil toplamak üzere çalışmalarını sürdüren itfaiye ekipleri, binanın yatakhane kısmında 1 ceset daha buldu.

Cesedin kime ait olduğu ve cinsiyeti konusunda bir açıklamada bulunulmazken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başladı. Sakarya Valisi Hüseyin Atak ve SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış da, yurda gelerek yetkililerden yangın ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Gazetecilerin soruları üzerine Genel Müdürü İsmail Barış, yangınla ilgili daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi. Yangının sigaradan çıktığı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*