Devlete 100 bin eleman alınacak

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bu yılın sonuna kadar devlete kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere 100 bin civarında eleman alınacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurulda, Milletvekili Seçimi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifinin görüşmeleri üzerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtlayan Şahin, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sorunlarının başında işsizlik sorunu geldiğini söyledi.

AB ülkeleri içerisinde işsizlik oranı en yüksek ülke olan Almanya'da, din adamlarının bir araya gelerek işsizliğe karşı duaya çıktıkları yönünde haberler olduğunu ifade eden Şahin, Almanya'daki bu işsizlikte orada yaşayan Türklerin de etkilendiğini kaydetti.

Şahin, Türkiye'deki işsizlik oranının yüzde 8.8 olduğunu belirterek, bu yılın sonuna kadar devlete kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere 100 bin civarında eleman alınacağını bildirdi.

İşsizliği azaltmak için özel sektörün ve yabancı yatırımcının ülkede yatırım yapmasının sağlanması gerektiğini ifade eden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin, Türkiye'nin gittikçe yabancı yatırımcı için cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

Mehmet Ali Şahin, seçilme yaşını 30'dan 25'e indirerek, daha önce verdikleri bir taahhütü yerine getirdiklerini ve gençleri siyasete daha çok çekmek istediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious