Devlete asker olarak teslim ettim, oğlumu bulun

Devlete asker olarak teslim ettim, oğlumu bulun.27618
  • Giriş : 23.10.2007 / 13:11:00
  • Güncelleme : 23.10.2007 / 13:23:09

Ramazan Yüce'nin 47 yaşındaki annesi Fatma Yüce "ne olur oğlumu bulun" diye yetkililere seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'in Çay Mahallesi'nde 2 kızı ve 17 yaşındaki diğer oğlu Müslüm ile birlikte Ramazan Yüce'nin fotoğrafına bakan acılı annenin, göz yaşlarını sel oldu. Oğluna olan hasretini fotoğrafını öperek gideren acılı annenin feryadı yürekleri dağlıyor.

Oğlunun kayıp olduğu haberini televizyonlardan öğrendiğini belirten acılı anne Kürtçe ağıtlar yaktı.

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan acılı anne" Oğlumla en son Ramazan bayramının birinci günü konuşmuştum. İyi olduğunu söylemişti. Kaçırıldıktan sonra ise hiç görüşemedik. Oğlumu askere göndererek devlete teslim ettim. Biz barış istiyoruz. Tek isteğim oğlumun sağ salim dönmesi. Bunun içinde Türkiye Cumhuriyeti devletinden oğlumu getirmelerini istiyorum" dedi.

Oğlunun babasını 5 yaşında iken kanser hastalığından kaybettiğini anlatan Fatma Yüce," O benim evimin direği idi. Evimin direği yıkıldı" diye konuştu.

Göz yaşlarını tutamayan abla Gülizar Aydın ise "Ne olur kardeşimi getirsinler. Nasıl onlara teslim ettik. Bize geri getirsinler. Ne olur yüreğimiz yanıyor. O benim babam o benim abim o benim kardeşimdi. Kardeşimi istiyorum. Bayram sabahı görüştük. Bayramdan sonra ise haber alamadık. Operasyon olmuştu. Operasyondan sonra televizyonlardan öğrendik kayıp olduğunu." şeklinde konuştu.

Kaçırılan askerin tek erkek kardeşi Mazlum Yüce ise "Kendilerini ağabeyinin kayıp olduğuna dair haber verenin olmadığınden dert yandı.

"Biz ağabeyimi asker olarak verdik. PKK'ya teslim ettiler. Bu haksızlıktır" diye tepkisini dile getiren acılı kardeş, "Devlet bize haber vermesi lazımdı. Ölümü yaralı mı öldü mü? bize haber veren olmadı. Biz, devlet dururken haberi Roj Tv'den öğreniyoruz. Biz ağabeyimi onlara emanet ederken haberi başkasından alıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious