Devlete damat oldu

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Devlet, yetiştirme yurdundan kız gelin etti. Kader Güneş ise devlete damat oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Sakarya Valisi Nuri Okutan'ın damat adayının ailesini araştırdıktan sonra uygun bulup kızı vermesiyle bu gün düğün yapıldı. Gelinin anne ve babası ayrı olduğu için yetiştirme yurdunda büyüyen İmren Gürsoy'un düğündeki babası Sakarya Valisi Nuri Okutan annesi ise eşi Demet Okutan oldu.

VALİNİN EŞİ, GELİNİ GÖNDERİRKEN AĞLADI

Damat tarafı düğün konvoyuyla gelerek yetiştirme yurdundan gelin aldı. Bu esnada duygulu anlar yaşandı. Vali Okutan, eşi ile birlikte İmren Gürsoy'un koluna girerek yurt kapısına kadar çıkarttı. İmren Gürsoy'un kırmızı kuşağını bağlayan Okutan'ın oldukça duygulandığı ve heyecanlandığı görülürken Demet Okutan ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Okutan, kız gelin etmenin verdiği yoğun duygu sebebiyle duygularını ifade etmekte zorlandı. Gazetecilerin "Neler hissediyorsunuz kız verdiniz? " sorusuna, Vali Okutan, "Çok duyguluyum. Kızımızı gelin ediyoruz. Müsaade ederseniz bu anı çok yoğun yaşamak istiyoruz. Bu duyguyu kız babaları bilir." demekle yetindi.

Vali Okutan'ın eşi Demet Okutan ise "Gerçekten çok güzel bir duygu. İnşallah yetiştirme yurdunda kalan diğer kızlarımızı da böyle evlendiririz." cümlelerinden sonra eşinin arkasına doğru dönerek gözyaşlarına boğuldu. Vali Okutan, İmran Gürsoy'u gelin arabasına bindirerek, yetiştirme yurdundan yeni İkizce Mahallesi'nde bulunan evine, öperek ve dualarla uğurladı. Damat evinde ise mevlüt yapıldı. Okutan, damat evine gelerek burada damat Kader Güneş'e kol saati takarken Demet Okutan ise geline bilezik taktı.

Gelin ve damat her şeyin çok güzel olduğunu ve çok mutlu olduklarını belirterek, Sakarya Valisi Nuri Okutan'a teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious