Devletin kumunu satmaktan gözaltı

Devletin kumunu satmaktan gözaltı.17895
  • Giriş : 28.10.2008 / 21:16:00
  • Güncelleme : 28.10.2008 / 21:19:32

Antalya'da özel idareye ait 150 ton kumu üçüncü şahıslara satan özel idare şantiyesinde görevli 4 işçi ile kumu alan 2 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'da polis tarafından düzenlenen operasyonda, ''kuruma ait 150 ton kumu'' üçüncü şahıslara sattıkları iddia edilen Antalya Özel İdare Müdürlüğü şantiyesinde görevli 4 işçi ile kumu aldıkları öne sürülen iki kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Antalya Cumhuriyet Savcılığınca, gelen bazı ihbarlar üzerine üç ay önce başlatılan soruşturmada, Özel İdare Müdürlüğüne ait yaklaşık 150 ton kumun, üçüncü şahıslara satıldığı saptandı.

Savcılığın talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda, Antalya Özel İdare Müdürlüğü şantiyesinde görevli işçiler S.K, M.U, A.Ç. ve H.S. gözaltına alındı. Polis, zanlıların usulsuz olarak sattıkları kumu aldıkları gerekçesiyle B.Ç. ve B.Ö'yi de yakaladı.

Özel İdare Müdürlüğü çalışanlarının, kuruma ait 150 ton kumu usulsüz olarak üçüncü şahıslara satarak zimmet suçuna karıştıkları iddia edildi. İşçilerin, kumun yanı sıra, yine kuruma ait bir miktar yakıtı da sattıkları öne sürüldü.

Gözaltına alınan altı zanlı adliyeye sevk edildi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*