Devletin pavyonu yok!

Devletin pavyonu yok!.10183
  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), basında yeralan, kurumun gece pavyonu işlettiği yönündeki haberin yalan olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TMSF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında "Devletin Pavyonu Oldu" başlıklı haberler yayımlandığı belirtilerek, sözkonusu haberlerde "Erol Evcil operasyonuyla tedbir konulan işletmeler arasında Hüseyin Kayapalı'ya ait bir pavyonun da bulunduğu, pavyonun yönetimine de TMSF yetkililerinin atandığı" "pavyonun işletmesinin TMSF elemanları tarafından yapıldığı" iddia edildiği, bunun gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

TMSF açıklamasında şu görüşlere yer verildi: "Sözkonusu iddialar üzerine, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan araştırmada söz konusu gece kulübünün tapu mülkiyetinin Hüseyin Kayapalı'ya ait olduğu ve sözkonusu yerin üçüncü şahıslara kiralanmış olduğu anlaşılmıştır. TMSF'nin Hüseyin Kayapalı için kayyım olarak görevlendirilmemiş olması nedeniyle adı geçen gece kulübünde de TMSF'nin kayyımlık görevi veya diğer herhangi bir yönetimsel bağı bulunmadığı anlaşılmıştır.^

Bilindiği üzere, TMSF Bursa 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu 27 Haziran 2006 tarihli karar ile Erol Eşrefoğlu (Evcil)'in bağlantılı olduğu tespit edilen 20 şirkete kayyım olarak atanmıştı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious