Devletin PKK ile görüşmesini önerdi!

Devletin PKK ile görüşmesini önerdi!.7182
  • Giriş : 28.02.2009 / 16:46:00

Tunceli DTP Milletvekili Şerafettin Halis, devletin PKK ve Öcalan ile masaya oturmasını önerdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye Yeraltı Çarşısı üzerindeki Rüyam Cafe'de düzenlenen seçim irtibat bürosunun açılışına, DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, DTP Tunceli Belediye Başkan Adayı Edibe Şahin, Emek Partisi İl Başkanı Hüseyin Tunç katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, son yıllarda yapılan Alevi katliamlarını unutmak mümkün olmadığını, Hükümetin Alevi açılımı diye Alevileri bölmeye çalıştığını belirttikten sonra "Kürt sorununu demokratik çözümünün olmazsa olmazı, TRT 6'i bize çözüm olarak sunarken, TRT 6 için mücadele eden Kürt dinamiklerini, yani PKK'yi, yani PKK'nin lideri Sayın Öcalan'ı muhatap almazsanız, bu sorun çözülmez. Eğer sorunu gerçekten çözmek istiyorsanız, akılcı yolla, akılcı bir yöntemle masaya oturmak sizin olmazsa olmaz hedefinizdir" dedi.

Alandakiler bu sözleri, "Dişe diş, kana kan seninleyiz Öcalan" sloganları ile karşıladılar. Daha sonra yerel seçimlerde DTP'ye destek veren grupların temsilcileri ile belediye başkan adayı birer konuşma yaptılar.

Halis, konuşması ardından, DTP Tunceli Belediye Başkan Adayı Edibe Şahin'i, belediye meclis ve il genel meclisi adaylarını halka tanıttı. Şarkılar eşliğinde halayların çekilmesiyle tören sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*