Devletin yaptığını anam babam yapmadı

Devletin yaptığını anam babam yapmadı.8001
  • Giriş : 07.07.2009 / 16:11:00

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, devletin kendisini 15 yaşında aldığını ve anne ve babasının vermediği hizmeti verdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cerrah, bu yüzden devlete ölene kadar hizmet etme zorunluluğunun olduğunu kaydetti.

Vali Cerrah kurum müdürleri ile Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonu'nda ilk toplantısını düzenledi. Vali Cerrah, ömrünün 38 yılının devlete hizmet etmekle geçtiğini belirterek "Konuşmaktan ziyade iş yapmayı severim. Bu vatan, bu bayrak ve bu millet için çok şey yapmak zorundayız. Devletim beni 15 yaşında aldı. Anne ve babamın bana vermediği hizmeti verdi. Bu devlete benim de ölene kadar hizmet etme zorunluluğum var" dedi.

Halkın arasından çıkmayan bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Cerrah, "Eğer bu yapım olmasaydı 15 milyon İstanbul şehrinde halkla diyalog kurmam, Türkiye'nin beni tanıması ve böyle bir teveccüh göstermesi mümkün olmazdı. Polis olmama rağmen halkın içinden çıkmadım. Halkın ihtiyaçlarını öğrenmek için sürekli onların arasında yer aldım. Bu yeni görevimde de Osmaniyeli halkın içerisine girerek onların dertlerine ve sorunlarına çare olmamız gerekiyor." diye konuştu.

Buralara kadar gelmesinde çok sevdiği devletinin ve milletinin büyük katkıları olduğunu aktaran Cerrah, "Bu güne kadar gecemizi gündüzümüze kattık. Gerekirse 24 saat çalıştık. Bundan sonraki valilik görevimde de bu alışkanlığımız devam edecektir. Osmaniye'de bir şeyler olmalıdır. Gelişimizle bir takım değişiklikler yapabilmeliyiz. Halkımızın böyle bir beklentisi var. Bunu da birlik ve beraberlik içerisinde başarmalıyız. Geldi gitti denilmemeli ve yaptığımız çalışmalarla iz bırakmamız lazım." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*