Devre arasında kalp krizi geçiren basketbolcu öldü

Devre arasında kalp krizi geçiren basketbolcu öldü.12146
  • Giriş : 02.04.2008 / 15:15:00

Suudi Arabistan'ın El İttihad takımında forma giyen oyuncular soyunma odasında ölüm şoku yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suudi Arabistan'ın El İttihad takımında forma giyen Amerikalı basketbolcu Marvin Stone, Uhud takımına karşı oynanan maçın devre arasında hayatını kaybetti.

Stone'un takım arkadaşı ve eski NBA oyuncusu Mahmud Abdül Rauf, yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki Prens Abdullah El Faysal Stadyumu'nda ''3 takımın en iyisi'' yarı finalinde Uhud'la yaptıkları maçın devre arasında, arkadaşının soyunma odasında yere yığıldığını söyledi.

Rauf, ''Antrenörümüz takıma taktik verirken, oturduğu bankta yığılan Stone yere düştü. Önce nöbet geçiriyor sandık. Yere yatırdık. Başını ovdum, sakinleşmesi için uğraştım. Arkadaşlar yüzüne su serpti. Sonra 5-6 arkadaş onu kaldırdı ve hastaneye götürdü'' diye konuştu.

Stone hastaneye kaldırıldıktan sonra, maça devam etme kararı aldıklarını belirten Rauf, ''Hayat devam ediyordu ve maçı, Stone için kazanmak istedik. Bir şeylerin olumlu gideceğine dair hala umutluyduk. Ancak maçın sonuna doğru, arkadaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik'' dedi.

Takımın başantrenörü Guillermo Vecchio da Arab News'e yaptığı açıklamada, oğlu gibi gördüğü Stone'un büyük bir oyuncu ve iyi bir insan olduğunu kaydetti.

Ölüm nedeni hakkında henüz bilgi verilmeyen 26 yaşındaki Stone'un, kalp krizi geçirdiği öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious