Devre arasında Terim dopingi

Devre arasında Terim dopingi.12622
  • Giriş : 13.10.2008 / 11:31:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 11:39:22

Fatih Terim,Bosna maçının ilk yarısında soyunma odasında sonra futbolcuları nasıl motive etti?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bosna Hersek maçının ilk yarısını 1-0 yenik tamamlayan oyuncularını soyunma odasında üzgün ve moralsiz gören ay-yıldızlı ekibin patronu, “Hayrola beyler, maçı mı kaybettiniz? Kaldırın kafanızı ve çıkın futbolunuzu oynayın. kimse bizi yenemez” diyerek takımını motive etti

Bosna karşısında kötü bir ilk yarı çıkaran ay-yıldızlı oyuncular, Terim'in konuşmalarıyla kendilerine geldiler.

2010 Dünya Kupası elemelerinde Bosna Hersek'i zor da olsa yenerek gruptaki iddiasını sürdüren A Milli Takım'da, galibiyeti getiren uyarı devre arasında Teknik Direktör Fatih Terim'den geldi.
İnönü Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısında oldukça kötü bir oyun ortaya koyan ve ilk 45 dakikayı da 1 - 0 geride kapayan ay-yıldızlı oyuncular, soyunma odasında Terim'in sert uyarılarıyla kendilerine geldiler, daha sonra da büyük bir coşku ile çıktıkları ikinci yarıda maçı çevirmeyi bildiler.

Müthiş seyirci desteğine rağmen etkisiz kalan oyuncularını soyunma odasında üzgün bir şekilde karşısında gören Fatih Terim'in, “Hayrola beyler, maçı mı kaybettiniz ?” diyerek çıkıştığı, “Kaldırın kafanızı ve çıkın oynayın. Kimse bizi yenemez” diyerek moral aşıladığı belirtildi.

Mevlüt'e destek

Hata yapan oyuncularını tek tek uyaran ve topların şişirilmemesini isteyen tecrübeli teknik adamın, ilk yarıda kendisinden bekleneni veremeyen genç golcüsü Mevlüt'le de özel bir görüşme yaptığı vurgulandı.
Mevlüt'e, kendisine güvendiği için formayı teslim ettiğini söyleyen ve toparlanmasını isteyen Terim'in, “Hata yapmaktan korkma. Arkanda ben varım” diyerek genç oyuncuyu motive ettiği kaydedildi. Karşılaşmanın galibiyet golünü atan Mevlüt'ün soyunma odasında hocasına sarıldığı ve kendisine güvendiği için Terim'e teşekkür ettiği kaydedildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*