Devrik başbakan ülkeye alınmıyor

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Tayland'da Eylül ayında Amerika da bulunduğu sırada yapılan darbe ile görevden ayrılmaya zorlanan Taksin Şinavatra, ülkesine dönmek için yaptığı bütün başvurular reddediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Taksin'in ancak demokratik seçimlerin ardından ülkeye dönebileceğini belirten Saruyud, devrik başbakanın şu anda ülkeye dönmesinin bazı karışıklıklara sebebiyet verebileceğini söyledi. Bir sene boyunca bütün problemlerin aşılacağını ifade eden Sarayud, seçimlerin ardından Taksin'in ülkeye dönmesinin uygun olacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Tayland Halk Partisi başkanı Chavalit Yongchaiyud tarafından yapılan devrik başbakanın ülkeye dönmesi ve gerekirse ev hapsinde tutulması başvurusunun uygun olmadığını açıklayan Sarayud, bunun Burma'da askeri rejimin uyguladığı yönteme benzeyeceğini söyledi.

Tayland Ulusal Güvenlik Komisyonu (TUGK) Başkanı darbeci komutan General Sonthi ise eski başbakanlardan olan Tayland Halk partisi Başkabı General Chavalit in açıklamalarına sert karşılıklar verdi. Chavalit'in Taksin'le hiçbir ilişkisinin olmaması gerektiğini belirten Sonthi, bu açıklamaların altında değişik planlar olabileceğini belirtti. Sonthi, eski başbakan General Chavalit in 'yeni hükümete karşı darbe olabilir' sözlerini de yalanladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious