DGS 2013 tercihleri kılavuzu - 2013 DGS tercih kılavuzu - 2013 robotu

DGS 2013 tercihleri kılavuzu - 2013 DGS tercih kılavuzu - 2013 robotu.16744
14.08.2013 / 08:26:17

DGS tercih kılavuzu sayesinde binlerce öğrenci işlemlerini rahatlıkla yapabilecek. Başarılar dileriz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarına göre tercih işlemlerinin 14-21 Ağustos arasında alınacağını açıkladı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) birincisi Antalya'dan çıktı. Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Programı mezunu Serhat Bahtiyar Sevinç, 2013 yılı DGS'de Türkiye birincisi oldu.

ÖSYM tarafından 21 Temmuz 2013 pazar günü gerçekleştirilen DGS sonucu, DGS-SAY puan türünde 362.178 puan alarak DGS 2013'te Türkiye birinciliğini kazanan Serhat Bahtiyar Sevinç, hayalini gerçeğe dönüştürecek. Türkiye birincisi olduğunu öğrendiğinde çok mutlu olduğunu belirten Serhat Bahtiyar Sevinç, 'Hedefime ulaşmak için düzenli ve disiplinli çalıştım. Böyle söyleyince sürekli ders çalıştım gibi düşünülmesin. Sosyal hiçbir etkinliğimden vazgeçmedim. Şehrin, kampusun ve öğrenciliğin de tadını çıkardım. Her fırsatta eğleniyordum. Tek yaptığım sistemimi oturtup programımın dışına çıkmamaktı. Bu disiplinli çalışmam beni aynı zamanda bölüm ve okul birincisi de yaptı.' dedi.

Daha önce başarılı olanları araştırdım

Bir işte başarılı olmak için daha önce insanların nasıl o konuda başarı elde ettiğini araştırdığını söyleyen Sevinç, 'Herkesi dinleyin ve sonra kendi farklılığınızı da katarak başarı formülünü uygulayın. Asla pes etmeyin ve etrafınızdaki olumsuzluklara değil, sonuçlara odaklanın. Hedeflere ulaşmanın farklı yolları olduğunu ve 'bir işi bir kişi başarabiliyorsa, bir başkası da başarabilir' ilkesini unutmayın. Sistemli ve disiplinli çalıştığınızda, başaramayacağınız hiçbir iş olduğuna inanmıyorum.' diye konuştu.

Başarılı öğrenci Sevinç, bu süreç içerisinde kendisine destek veren ailesine, dayısına, dershane öğretmenlerine, üniversitedeki hocalarına teşekkür etti.

AÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Akıncı'da, 'Öğrencimizin bu başarısından büyük mutluluk ve gurur duyduk. Azimli bir öğrencimizdi. Bundan sonra da başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah hedeflerini her zaman gerçekleştirir.' şeklinde konuştu.

- Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri kayıtları başlıyor -

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2013-2014 Öğretim Yılı kayıtları 2 Eylül’de başlıyor. "Jandarma Meslek Eğitimi Önlisans Programına kayıt hakkı olanların", "Anadolu Üniversitesi Yurtdışı Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) ile kayıt hakkı kazananların" ve "Af (6353 s. Kanun) kapsamında başvurup başvurusu kabul edilen adayların" internet başvuru ve kayıt işlemleri “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarına Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleşecek.

Adayların kayıtlarını tamamlamaları için internet başvurusunun ardından “İnternet Başvuru Belgesi” ile birlikte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2013-2014 Öğretim yılı ÖSYS Yeni Kayıt, Jandarma Meslek Eğitimi Kılavuzunda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a ödeme yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıtlar 2-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında kayıt yaptıramayanlar ise mazeret beyan ederek 16-17 Eylül tarihlerinde kayıt yaptırabilecekler.

Adaylar “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”, “Öğrenci Kılavuzu” ile dönemlik kredili sistem hakkında bilgilerin yer aldığı “Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu”na http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden ya da http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinden ulaşabilirler. Öğrencilik işlemleri ile ilgili sorular için ise 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini arayabilir ya da http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirler.

2013-2014 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt ve Kayıt Yenileme tarihlerine http://www.anadolu.edu.tr/tr/2013-2014-acikogretim-kayit-takvimi adresinden ulaşılabilir. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*