DHKP/C'nin azılı eylemcisi yakalandı

DHKP/C'nin azılı eylemcisi yakalandı.12018
  • Giriş : 28.10.2008 / 11:53:00

İzmir'de şok baskınla azılı DHKP/C eylemcisi kıskıvrak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir polisi, 3 yıldır İstanbul polisi tarafından yasadışı örgüt DHKP/C adına gasp, silahlı eylem, molotof atmak suçlarından aranan C.T'yi gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yaptıkları istihbari çalışmalar sonucu İstanbul'da yasadıdışı örgüt DHKP/C adına eylemlerde bulunan ve aranan 24 yaşındaki C.T'nin İzmir'de yaşadığı ihbarını aldı. Ekiplerin 3 ay boyunca yaptığı araştırma ve çalışmalar sonrası C.T gizlendiği Bornova ilçesindeki evinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlı ifadesi alındıktan sonra savcılığa sevk edildi.

AZILI EYLEMCİ

Gözaltına alınan C.T'nin İstanbul'da bir işyeri sahibinin tehdit edilerek 15 YTL'sinin gasp edilmesi, bir market sahibine silah ve sopalarla saldırarak bir şahsın yaralanması, bazı yerlerde molotof kokteyl atılması ve yasadışı örgütün afişlerinin asılması, örgüt adına araba ve lastik yakarak eylemler gerçekleştirilmesi, ölüm orucuna katılan bir gencin ailesini tehdit etmesi ve ölen örgüt mensuplarının mezarı başında yasadışı slogan atma olaylarına karıştığı belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*