Diana belgeseli için TV kanalına baskı

  • Giriş : 28.05.2007 / 15:22:00

Diana'nın görüntülerini ekrana getiren bir belgeselin yayınını iptal etmesi için yapılan baskıları reddediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz Channel 4 televizyonu Galler Prensesi Diana'nın öldüğü kazanın çarpıcı görüntülerini ekrana getiren bir belgeselin yayınını iptal etmesi için yapılan baskıları reddediyor.

Muhafazakarlar 6 Haziran'da yayınlanacak olan 'Diana: Tüneldeki Tanıklar' adlı belgeseli yayından kaldırması için TV kanalına çağrıda bulundu.

Diana'nın oğulları Prens Harry ve William da programın kaldırılmasını istiyor.

Geçtiğimiz yıl bir İtalyan dergisinin annelerinin ölüm anının fotoğrafını yayımlaması üzerine iki prens yaptıkları açıklamada bu durumu "iğrenç" bulduklarını söylemişlerdi.

Belgeselde Diana'nın Ağustos 1997'de Paris'de ölümüne yolaçan trafik kazasından hemen sonra Fransız fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflar da yayınlanacak.

Fotoğraflardan birinde Diana, Fransız bir doktordan oksijen alırken görünüyor. Diğer fotoğraflar ise Mercedes arabanın içinden kareler.

Belgeselde yeni röportaj ve kaza hakkında bazı yeni tanıkların ifadelerine de yer verecek.

Prens Charles ile 1981'de evlendi

Prenses Diana, İngiltere tahtının varisi olan Prens Charles ile 1981'de evlenmiş, ancak 11 yıl sonra ayrılmıştı.

Diana, sevgilisi Dodi El Fayed ve şoförleri 31 Ağustos 1997 sabahı Mercedes marka otomobillerinin Ritz Hotel'den ayrılmasının ardından tünelde duvara çarparak ölmüşlerdi.

Çift, Mercedes marka araçlarıyla otellerinden ayrıldığı sırada, motosikletli paparazziler peşlerine takılmış, paparazziler otelden ayrılırken ve kaza anında çiftin fotoğraflarını çekmişti.

Fransa'da kazayla ilgili başlatılan ve iki yıl süren soruşturmanın sonunda, kaza sırasında aracı kullanan sürücünün aracın kontrolünü kaybettiği, içkili olduğu ve aracı çok hızlı kullandığı sonucuna varılmıştı.

İngiltere'de de polisin yürüttüğü soruşturmaya göre Diana, kaza sonucu öldü.
Konuyla ilgili cinayet iddialarının asılsız olduğu belirtilen soruşturmada, Prenses Diana'nın öldüğü sırada hamile olmadığı açıklandı.

832 sayfalık raporda, olayın 'trajik bir kaza' olduğu belirtildi ve cinayet şüphesi bulunmadığının altı çizildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious