'Diana'nın ölümü kaza sonucu'

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

İngiltere'de Prenses Diana'nın ölümüyle ilgili olarak polisin yürüttüğü soruşturmada, Diana'nın ölümünün kaza sonucu olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diana'nın ölümüyle ilgili olarak 3 yıl boyunca yürütülen ve bugün basına açıklanan soruşturma, Paris'te 1997 yılında trafik kazasında ölen Diana'nın bulunduğu aracın şoförünün alkollü olduğunu ve aracı, limitin iki kat üzerinde bir hızla kullandığını gösterdi.

Konuyla ilgili cinayet iddialarının asılsız olduğu ve kazada Kraliyet ailesinin parmağı olduğundan şüphelenmek için bir neden bulunmadığı belirtilen soruşturmada, Prenses Diana'nın öldüğü sırada hamile olmadığı kaydedildi.

Soruşturmayı açıklayan eski emniyet müdürü John Stevens, elde edilen kanıtlar ışığında, olayın trajik bir kaza olduğunun kesinlik kazandığını söyledi.

Prenses Diana (36) ve sevgilisi Dodi El Fayed (42), 31 Ağustos 1997 tarihinde Paris'teki Pont d'Alma tünelinde, magazin muhabirlerinin takip ettiği Mercedes marka araçlarıyla geçirdikleri kazada, şoförleri Henri Paul ile birlikte yaşamlarını yitirmişlerdi.

Diana'nın trajik ölümü, İngiliz casusların, hatta eski eşi Prens Charles'ın, çiftin ilişkisinin Kraliyet ailesini utandırdığı gerekçesiyle bu kazayı planladığı iddialarının ortaya atılmasına neden olmuştu.

Prenses Diana'nın ölümüyle ilgili üst düzey polis soruşturması emri, 2004 yılı ocak ayında verilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious