Diana'nın ölümü komplo değil

Diana'nın ölümü komplo değil.17168
  • Giriş : 31.03.2008 / 14:17:00

Prenses Diana ve Dodi El Fayed'in Paris'te trafik kazasında ölümlerine ilişkin açılan soruşturmada yargıç kararını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Prenses Diana ve Dodi El Fayed'in Paris'te trafik kazasında ölümlerine ilişkin açılan soruşturmada yargıç, ölümlerin iddia edildiği gibi, başını Prens Philip'in çektiği ya da gizli servislerin rol oynadığı bir komplo sonucunda olduğuna dair bir delil bulunmadığını bildirdi.

Soruşturmayı yürüten İngiliz Yargıç Lord Scott Baker, Dodi El Fayed'in babası Muhammed El Fayed'in "Diana ile Dodi'nin ölümlerine yol açan kazanın bir suikast sonucu meydana geldiği ve bu komplonun arkasında da Kraliçe'nin eşi Prens Philip ve gizli servislerin bulunduğu" iddiasını doğrulayacak kanıta ulaşamadıklarını belirtti.

Lord Baker, nihai kararı verecek jüriye bu yöndeki görüşünü bildirdikten sonra, "Önünüzde Prenses Diana ve erkek arkadaşı Dodi El Fayed'in ya kaza sonucu ya kendilerini takip eden paparazzilerin dikkatsizliği sonucu ya da bulundukları otomobili kullanan şoför Hanri Paul'ün ihmali sonucunda öldüklerine karar vereceksiniz. Tercih sizin" dedi.

Prenses Diana ve Dodi El Fayed'in ölümleriyle ilgili Paris'te yapılan soruşturmada, olayın bir kaza sonucu olduğu hükmüne varılmış, ancak Dodi El Fayed'in babası Mısırlı işadamı Muhammed El Fayed'in iddialarında ısrar etmesi üzerine İngiltere'de de Yüksek Mahkeme konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious