Dicle Nehri'ne düşen 2 çocuk boğuldu

Dicle Nehri'ne düşen 2 çocuk boğuldu.6552
  • Giriş : 10.07.2009 / 16:44:00

Diyarbakır'da yüzmek için Dicle Nehri'ne giren 14 ve 16 yaşlarındaki iki kuzen boğuldu. İtfaiyeye bağlı sualtı arama kurtarma ekipleri Salih ve Bilal Sincar'ın cesetlerini sudan çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Edinilen bilgiye göre, Buğday Pazarında esnaflık yapan Mehmet Han Sincar ve kardeşi Selim Sincar, cuma namazı için camiye giderek, iş yerini çocuklarına bıraktı.

Daha sonra işyerini kapatan Selim Sincar'ın oğlu Salih Sincar (14) ile Mehmet Han Sincar'ın oğlu Bilal Sincar (16) kendilerinden küçük kardeşleriyle Dicle Nehrinin kenarına gitti. Nehre girmek için hazırlık yapan 4 çocuk, nehir kenarında bulunan başka bir çocuğun kazayla üzerlerine düşmesi sonucu dengelerini kaybederek suya düştü. Çocuklardan ikisi kendi imkanlarıyla sudan çıkmayı başarırken, Salih ve Bilal Sincar boğuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı sualtı arama kurtarma ekipleri Salih ve Bilal Sincar'ın cesetlerini sudan çıkardı. Gençlerin cesetlerinin çıkarılması sırasında baba Selim ve Mehmet Han Sincar ile diğer çocukları fenalık geçirdi. Ağıt yakan babalar, çocuklarını hiç bir zaman yalnız bırakmadıklarını belirterek, ''Yüreğimiz yanıyor. Neden böyle bir acı başımıza geldi?'' dediler.

Cesetler otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*