Dicle'de rafting heyecanı

Dicle'de rafting heyecanı.25298
  • Giriş : 10.05.2008 / 10:02:00

Yenişehir Belediyesi 3. Gençlik Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında Dicle Nehri'nde yapılan rafting yarışmasında büyük çekişmeye sahne aldı. Yarışmada Dicle Üniversitesi öğrencilerinden oluşan "Oramar" adlı grup birinci oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 3. Gençlik Kültür ve Spor Şenlikleri devam ediyor. Şenlikler kapsamında Dicle Nehri'nde rafting yarışması düzenlendi. Yarışmaya DTP İl Başkanı Necdet Atalay ve Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı'nın takımları da katıldı. Dicle Üniversitesi öğrencilerinden oluşan gruplar ile DTP ve Yenişehir Belediyesi tarafından oluşturulan 6 takım yarışmaya katıldı. Fakülte Köprüsü'nden başlayıp Ongözlü Köprü'de sona eren yarışma yaklaşık 2 saat sürdü.

Büyük bir çekişme halinde geçen yarışmada Dicle Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Oramar adlı takım birinci oldu. İkincilik ve üçüncülükleri yine öğrencilerden oluşan Bahtsız ve Özgürlük Köprüsü takımları kazandı. Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı'nın takımı dördüncü olurken, DTP İl Başkanı Necdet Atalay'ın takımı sonuncu oldu. Yarışmayı bitiren takımın oyuncuları yakılan meşaleler eşliğinde dereceye girmeyi kutladılar.

Yarışma sonunda bir açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı, raftingin inanılmaz derece zevkli ve güzel geçtiğini belirtti. Dicle Nehri'nde ilk kez bir rafting yarışması düzenlendiğine dikkat çeken Anlı, "Bu yarışmayla birlikte Türkiye'nin azgınlık nehirlerinde rafting yapma deneyimi kazandık. Doğa sporları gençlerin desteğiyle gelişecektir." dedi.

Anlı, şaka ile karışık yarışmada birinci olan takımı ödül olarak Afganistan'a göndereceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious