Dijital fotoğraf makinesi sualtında

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Dijital fotoğraf makineleri 100 dolara sualtına iniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sualtı dalışlarına yeni başlayanlar veya uzun süredir dalış dersi alanlar bu eşsiz anı kalıcı hale getirecek fotoğrafları çekmek istiyor. Kullandığınız dijital fotoğraf makinesini su altına indirmek için ortalama 100 dolara özel aksesuar satın alabileceğiniz gibi, su altı çekimi için özel üretilmiş dijital fotoğraf makinelerini de kullanmak mümkün.

Canon, Nikon, Sony, Olympus, Kodak, HP, Pentax, Panasonic gibi kameraların sualtı çekim için aksesuarları var. Kendi fotoğraf makinenizi marka ve modele göre 50 ile 300 dolar arasında değişen maliyetlerle aksesuar satın alıp su altında kullanılabiliyor.

Ancak yeni modellerin pek çoğunun aksesuarı var. Örneğin HP Photosmart R817 veya R818 dijital fotoğraf makinesine 163 dolara sualtı fotoğrafları rahatlıkla çekilebiliyor. Sadece sualtında değil yağmurlu havalarda bile fotoğraf çekmeyi sağlayan Pentax Optio WP dijital fotoğraf makinesi 5 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Objektifin dışarı uzamadan kamera gövdesi içerisinde kalmasını sağlıyor. Daha önce Casio GV-10 modeli ile düşük çözünürlüklü modelini çıkarmıştı. Üstelik elinizden düşse de suya batmıyordu. Şu anda dia ve film kullanılan fotoğraf makineleri de sualtında sıkça kullanılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious