Dik duran seccade görenleri şaşırtıyor

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde bir evde "kendi kendine" dik duran seccade görenleri hayrete düşürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dik duran seccadeyi görmek için insanlar, seccadenin bulunduğu eve adeta akın ediyor. Kerkük'ün Hayali Vasit semtinde Muhammed ailesinin evinde bu sabah meydana gelen inanılması zor olaya yaşanan izdiham üzere polis de el koydu.

İnanılmaz olay evde bulunanların sabah namazı sıralarında bir odada seslerin geldiğini duymaları ile başladı. Seslerin geldiği odanın kapılarını açan ev sahipleri, kendilerini hayrete düşüren bir manzara ile karşılaştılar.

Ev sahiplerinin anlattığına göre oda çok parlak ışık ile doluydu ve seccade namaz kılıyordu. Daha sonra seccade dimdik duracak şekilde kaldı ve bir daha şekli bozulmadı.

Olayın duyulmasının ardından ise ev meraklı vatandaşların akınına uğradı. Evin üzerinde izdiham oluşması üzerine olaya Kerkük polisi el koydu. Olayı anlatan Kerkük polisinden Albay Adnan Muhammed Hurşit, gerçekten de seccadenin dik durduğunu kaydetti.

Evin sahibinin kardeşi Ahmet Muhammed ise olayın bu sabah meydana geldiğini belirterek, "Evde bulunan herkes namaz kılıyor ve çok temiz çocuklar. Mahallede sevilen insanlar. Eve girip baktığımızda seccadenin dik durduğunu gördüm bende hayret ettim. Bu bize güzel bir işaret olsa gerek" dedi

Polis evin önünde önlem alarak oluşan izdihamı dağıtmaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious