Dikkat, engelliler aranıyor!

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi Kaymakamı Tuncay Sonel, kurduğu bir ekiple kapı kapı dolaşıp engellileri tespit ettiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yukarı Karkutlu Köyü'nden Ramazan, Hayrettin ve Zeliha Polat isimli 3 kardeşin tedavisini üstelenen Kaymakam Sonel, en küçük kız çocuğunun sakat olan iki ayağından birisini de ameliyat ettirdi. Tıp dilinde Pesekinovarus, halk arasında ise ayak felci olarak bilinen rahatsızlığından kurtulan minik Zeliha'yı Kaymakam Sonel belirli araklılarla ziyaret etmeyi de ihmal etmiyor. Zeliha'ya oyuncaklar da hediye eden Sonel, devletin sıcak şefkatini yöre insanına göstermeye çalışıyor. 8 yaşındaki Zeliha ise, bir an önce yürüyüp koşmak istediğini söylüyor.

Kaymakam Sonel, bu güne kadar tespit ettirdiği 858 engelliye önce yeşil kart çıkartarak sağlık güvencesine kavuşturduklarını ardından Şanlıurfa, Ankara ve Gaziantep'teki çeşitli hastanelerde tedavi ettirdiklerini belirtti.

Engellilerin yüzde 57'sinin kadın yüzde 43'nün de erkek olduğunu hatırlatan Sonel, "Ben görevimi yapıyorum.Görev yaptığım şehrin insanlarının yardımına koşuyor, onları mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana.Kaldı ki bütün bunları devletimizin imkanları ile yapıyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious